Šmits Rīgas pilī ir jutis spoku klātbūtni. Lielākās bailes – draugu nodevība. Prezidenta amata kandidāts atbild uz ātrajiem jautājumiem

5 komentāri
Šmits Rīgas pilī ir jutis spoku klātbūtni. Lielākās bailes – draugu nodevība. Prezidenta amata kandidāts atbild uz ātrajiem jautājumiem
RŪTA KALMUKA, F64

“900 sekundes” turpina trīs stāstu ciklu par prezidenta amata kandidātiem. Jau nākamās nedēļas sākumā Latvijā tiks lemts par to, kurš būs mūsu Valsts prezidents nākamos četrus gadus. Uz mazliet citādāku sarunu aicinājām vienu no kandidātiem – Didzi Šmitu.

Par cilvēkiem, kas pretendē uz mūsu valsts augstāko amatu, interneta vietnēs ir atrodami CV, darba vietu apraksti un politiskās aktivitātes. ”900 sekundes” veido stāstu sēriju par to, kas šajos CV nav. Valsts prezidenta amata kandidāti atbild uz vairākiem desmitiem jautājumu un izvēlas sev nozīmīgu vietu, kur tikties.

Didzis Šmits kā tikšanās vietu izvēlējies Valsts prezidenta pili, jo šī viņam bijusi zīmīga vieta. Izrādās, ka te viņš desmit gadus četras reizes nedēļā dejojis modernās dejas un neatkarības laikā viņa pirmā darbavieta bija Saeimas un Valsts prezidenta drošības dienests, kad apsargāts pirmais atjaunotās Latvijas prezidents Guntis Ulmanis.

Uz jautājumu, vai tic spokiem, viņš atzīst, ka tic tam, ka pastāv astrālas lietas un kas vairāk par cilvēku. “Es esmu Rīgas pilī sajutis ko dīvainu savā laikā. Vairākas reizes,” atklāj Šmits.

Viņa mīļākā un dzīvē viena no svarīgākajām grāmatām ir Remarka romāns “Trīs draugi”, jo tā, pēc viņa domām, ir izcilākā grāmata par dzīvē svarīgāko – īstu draudzību un mīlestību. Valsts prezidenta amata kandidāts norāda, ka viņu visvairāk apbēdina tieši nodevība.

Cilvēks politikā: Didzis Šmits atbild uz jautājumiem