Smiekli, “zirgošanās”, pret Ušakovu vērsti plakāti – haoss Rīgas domes sēdē

1 komentārs
Smiekli, “zirgošanās”, pret Ušakovu vērsti plakāti – haoss Rīgas domes sēdē
FOTO: Jānis Zvērs

Rīgas domē šodien, 27. martā, norisinās sēde, kurā plānots skatīt pašvaldības budžeta grozījumus vairāk nekā 40 miljonu eiro apmērā.

“TV3 Ziņas”novēroja, ka sēde notiek diezgan haotiski – vienu brīdi aizliedz uzdot jautājumus tiem, kuri nepaspēja, tad atkal atļauj. Notiekošais domē vairāk atgādina cirku – deputāti smejas, “zirgojas”.

Tāpat arī uz balkona sanesti plakāti, uz kuriem redzami tādi uzraksti kā “Gerhard, padzen Ņilu”, “Nost ar Putina ielikteni”, “Vai nav laiks iet?”, “Rīgu brīvu no pretvalstiskiem spēkiem!” un citi.

Jau sēdes sākumā deputāts Vilnis Ķirsis (V) piedāvāja sēdi atlikt līdz nākamās nedēļas sākumam, lai noskaidrotu, kuri pieņemtie nolikuma grozījumi ir spēkā un ir likumīgi. Deputāti nobalsoja pret šo priekšlikumu, opozīcijai balsojot par.

Līdz ar to sēde notiek saskaņā ar vakar vakarā pieņemtajiem pašvaldības nolikuma grozījumiem. Proti, skatot budžeta grozījumus, jautājumu sadaļai tiks atvēlēta pusotra stunda.

Kā vēstīts, pirmdienas vakarā, opozīcijai pametot Rīgas domes ārkārtas sēdi, ar koalīcijas balsīm atkal tika mainīts pašvaldības nolikums, atceļot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) kritizētos ierobežojumus domes sēdēs uzdodamo jautājumu skaitam, tā vietā nosakot tiem laika ierobežojumu.

1 komentārs