Smiekli ārstē! Jau šogad plāno dubultot dakteru Klaunu skaitu

Komentāri

Dakteri vārdā Koko, Žozefīne, Bonita, Adži, Tūta un Džambo ir palīdzējuši daudziem bērniem vieglāk pārciest sāpīgas procedūras slimnīcās un atlabt pēc operācijām. Bērni viņiem uztic savus noslēpumos un onkoloģijas nodaļas palātā aicina uz dzimšanas dienas svinībām. Šobrīd Latvijā ir 28 dakteri Klauni, bet iecerēts viņu skaitu gandrīz dubultot.

Trīs gadu laikā dakteru Klaunu saime Latvijā izaugusi līdz 28 biedriem, un Adži un Bonitas kolēģi vēl ir sastopami slimnīcās Cēsīs, Valmierā un Ventspilī. Tomēr klaunu biedrības vadītāja saka, – ar to nav gana, kā arī vecāki reģionos pie biedrības vērsušies ar lūgumu klaunus ieviest arī tur.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Marianna Milovska, biedrības Dr. Klauns vadītāja

No reģioniem, kur mums jau ir klauniņi, mums brēc gan slimnīcas, gan paši klauni par to, ka viņus grib vairāk, viņi tur ir nepieciešami vairāk, bet mums resursu nepietiek. Tas tā no malas izskatās ļoti vienkārši, jautri un forši, iekšā tas tiešām ir smags darbs, kuram, protams, ir nenormāla atdeve.

Iecerēts, ka jūlija beigās pēc piecus mēnešus ilgām mācībām jauni dakteri Klauni varētu parādīties arī Liepājas, Daugavpils un Rēzeknes slimnīcās, un biedrība plāno ar šo uzsaukumu komandai piepulcēt vēl apmēram 40 darba roku, un pieteikties varot jebkurš pilngadīgs cilvēks.

Klauna būtība nav tikai likt bērnam smaidīt, bet arī just līdzi un palīdzēt ārstiem tikt galā ar smagākām problēmām. Piemēram, mazos onkoloģijas pacientus iedrošināt apmeklēt ķīmijterapiju.

Nākotnē iecerēts, ka Klauns kļūs par pilntiesīgu un apmaksātu profesiju, bet šobrīd tiek saņemta ikmēneša stipendija 450 apmērā izdevumu segšanai, un naudā neizmērāmu gandarījumu – bērnu smaidus un iedvesmojošus stāstus par to atveseļošanos.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl