80 komentāri
Smagi slimu sievieti Jēkabpils slimnīcas mediķi piesien pie gultas
FOTO: LETA

Kārtējais šausminošais stāsts par mediķu attieksmi pret pacientiem. Portāls Skaties.lv saņēmis ziņu no vīrieša, kura vecmamma savas pēdējās dzīves dienas Jēkabpils slimnīcā bijusi spiesta pavadīt, piesieta pie gultas.

Šā gada 15. marta rītā vīrieša vecmammai konstatētas redzamas veselības problēmas, uz kā pamata izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, kas, pārbaudot sievietes veselības stāvokli, nolēma viņu stacionēt uz Jēkabpils reģionālo slimnīcu. Pēc pārbaudēm mediķi sievietes tuviniekiem paziņojuši, kas sievietei ir insults un viņa ievietota Neiroloģijas nodaļā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nākamajā dienā mazdēls ar sievu devies apciemot vecmammu, bet, ienākot slimnīcas palātā, ievēroja, ka māsiņas, lai nomainītu sievietei autiņbiksītes, atsien rokas. Rokas sievietei pie gultas bijušas piesietas ar auduma strēmelēm. Tuvinieki sašutuši par redzēto, šo faktu iemūžinājuši ar tālruņa fotoaparātu.

Uz jautājumu, kāpēc sirmgalve piesieta pie gultas, māsiņas atbildējušas, ka viņa esot nemierīga, cenšoties izkāpt no gultas, tādēļ personāls nolēmis sievieti piesiet, jo slimnīcā esot daudz pacientu un pie katra nosēdēt nav iespējams. Šo pašu faktu pēc pāris dienām ievērojusi arī sievietes meita, kurai četras dienas pēc mātes ievietošanas slimnīcā piezvanīja slimnīcas personāls un pavēstīja, ka sieviete no rīta mirusi.
Ģimene vērusies Jēkabpils slimnīcā ar lūgumu skaidrot, vai piesiešana pie gultas bija vienīgais risinājums, un vai šāda attieksme tikai nepasliktināja sievietes veselības stāvokli.

”Plašie bojājumi galvas smadzenēs noteica smago klīnisko ainu: paciente nebija kontaktējama, dezorientēta, nemierīga, uzbudināta, agresīva, cēlās augšā no gultas – atradās smagā akūta apjukuma stāvoklī. Šādos gadījumos fiksācija pie gultas ir vienīgais veids, lai varētu veikt slimnieka ārstēšanu – veikt injekcijas, uzlikt sistēmas, kā arī lai izslēgtu pašsavainošanos izkrītot no gultas,” fragments no Jēkabpils sniegtās atbildes.

Ģimene gan ar notikušo samierināties negrasās, jo šajā gadījumā uzskata, ka slimnīcas personāla attieksme bijusi necilvēcīga, turklāt, lai cilvēku piesietu pie gultas, būtu jākonsultējas ar tuviniekiem, vai viņi piekrīt šādai ārstēšanas metodei.

Portāls Skaties.lv turpinās sekot līdzi notikumu attīstībai, vai šajā gadījumā tiks sauktas pie atbildības vainīgās personas, jo šis nebūt nav pirmais gadījums, kad pacienti saskaras ar necilvēcisku mediķu attieksmi.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību sievietes tuviniekiem!

TOP komentāri

 • Anita
  +35 +35 0

  Anita

  Varbūt ģimenei vajadzēja nevis fotografēt un sūdzēties, bet sēdēt slimniecei klāt, un tad vērot un izprast, kas ir vienīgais iespējamais veids- piesiet un panākt, ka sistēmas adatas ir vēnās, ka neizkrīt no gultas utt. vai arī medicīnisko palīdzību nevar sniegt.
  To saku tādēļ, ka vīrs nogulēja četrus mēnešus reanimācijas nodaļā, un man bija iespēja vērot darbu šajā nodaļā.
 • ...
  +29 +29 0

  ...

  Neviens medicīnas darbinieks nepiesien pacientu pie gultas sava prieka pēc. Parasti tiek fiksēti tādi pacienti, kuri apdraud vai nu sevi, citus pacientus, vai medicīnas personālu. Nevienam cilvēkam nav jācieš no pacienta, kurš nespēj kontrolēt savu rīcību.
  Vairums tuvinieki ceļ tračus, bet tā vietā, lai sēdētu pie sava tuvinieka gultas un uzraudzītu, vai viņš sev un apkārtējiem nenodara pāri, aizbildinās ar aizņemtību.
  "Šausminošā stāsta" raksts ir pilnīgi muļķīgs, jo pie gultām tiek fiksēti pacienti visās slimnīcās - gan ar insultu, gan reanimācijā bezsamaņā, gan alkoholiķi, gan narkomāni, kas nonākuši slimnīcās un ir neadekvāti.
  Un tie kas komentē par speciālajām saitēm, jo nav taču padomju laiki, kad pacientus piesien ar saitītēm pie gultas - varbūt ziedojiet slimnīcām līdzekļus to iegādei! :)
 • eva
  +26 +26 0

  eva

  es arī neko labi nejustos,ja ar mani kopā,vienā palātā gulētu sieviete ,kas jebkurā brīdī ko neadekvātu varētu uzsākt.
  Ko tuvinieki nesēdēja paši klāt?Tagad pretenzijas?
  Vajadzēja noalgot cilvēku ,kas viņu vietā to darītu!
  Medicīnas māsa nav fiziski spējīga veikt visus pienākumus un vēl papildus sēdēt klāt kādam pacientam.TAS VIENKĀRŠI NAV iespējams!
  Varēja prasīt personālam,ārstam KO DARĪT?Bet neprasīja,konstatēja,nofilmēja un tagad D)))))
  Kauns TĀDIEM ,,tuviniekiem,,!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl