Smagi slimais Dāvis varēs ārstēties ASV

Komentāri

Pēc medijos izskanējušā lūguma palīdzēt deviņgadīgā zēna ārstēšanai sabiedrība tikai dažu dienu laikā saziedojusi ceturtdaļmiljonu eiro. Šodien, 1. decembrī, tika nolemts, ka pārējos nepieciešamos līdzekļus piešķirs valsts.

Šomēnes apritēs pusgads kopš deviņgadīgais Dāvis ir slimnīcā. Viņam konstatēta nepareiza limfas attece no vēdera orgāniem, kā rezultātā veidojas neatgriezeniski vielmaiņas traucējumi un iestājas imūndeficīta sindroms. Šodien kļuva skaidrs, ka Dāvis saņems palīdzību ASV klīnikā. Nepieciešamā summa ir iespaidīga – vairāk nekā 300 tūkstoši eiro. Valsts Nacionālais veselības dienests to apmaksāt atteica, jo valsts piešķir naudu procedūrām tikai Eiropas Savienības un ekonomiskās zonas klīnikās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Palīdzība tomēr ir atnākusi. Ceturtdaļmiljonu eiro ziedojusi sabiedrība, bet vēl 100 tūkstošus nolemts ar valdības akceptu piešķirt no Latvijas valsts mežu peļņas. Par to Finanšu ministrijā panākta vienošanās.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (Vienotība):
Finanšu līdzekļi līdz piektdienai tiks sarūpēti un pārskaitīti nepieciešamajā kontā.

Dāvja mamma par negaidīto atsaucību ir gandarīta un aizkustināta.

Dāvja mamma:
Ir pārliecība, ka mēs brauksim un, ka mēs būsim veseli. Esam ļoti priecīgi abi ar Dāvi. Pirms jūs atbraucāt, mēs iegājām ziedot.lv portālā un ieraudzījām to naudiņu, un tiešām bija tāds, sajūsma pārņēma, ka mēs brauksim un viss mums izdosies. Un paldies līdzcilvēkiem patiesībā, īstenībā trūkst vārdu.

Sūtīt zēnu ārstēties uz klīniku Filadelfijā nav kāda kaprīze. Tā ir vienīgā vieta ar nepieciešamajām iekārtām un zināšanām, lai varētu izārstēt puisēnam atklāto, dzīvībai bīstamo slimību. Cerības uz sekmīgu operāciju ir augstas, norāda ārsti.

Bērnu ķirurģijas klīnikas vadītājs Aigars Pētersons:
Šis ir tiešām pēc sarežģītības ārkārtīgi rets, ārkārtīgi komplicēts gadījums, kas prasa augstākās medicīnas tehnoloģijas un milzīgu ārstu pieredzi. Tās ir kosmosa tehnoloģijas, kuras nav pieejamas šobrīd Latvijā un arī, teiksim, Eiropas valstīs šādi slimnieki diemžēl nekoncentrējas. Un viss liecina par to, ka Filadelfijā šī pieredze ir pietiekama.

ASV slimnīca apstiprinājusi, ka Dāvi uzņems. Pašlaik gan vēl nav skaidras atbildes, kad zēnu vedīs uz klīniku. Ja operācija būs veiksmīga, tad Dāvis varēs atgriezties pie lietām, kas viņam sagādā prieku – tās ir šaha spēlēšana, iešana uz baseinu, videospēles, lasīšana un mazās māsiņas auklēšana.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl