Smagi noziegumi un traģiskas avārijas! Latvijā aizvadīts šokējošiem notikumiem bagāts gads

Pievienot komentāru
Smagi noziegumi un traģiskas avārijas! Latvijā aizvadīts šokējošiem notikumiem bagāts gads
FOTO: LETA

2015. gads iesākās traģiski – desmitiem brīvprātīgo janvāra pirmajās dienās meklēja vētras laikā jūrā pie Kolkas iepūstu kaitbordistu. Diemžēl, brīnums nenotika – pēc vairākām dienām jūra atdeva noslīkušā kaitbordista ķermeni, bet sabiedrībā uzsākās diskusijas par atbildību un aprīkojuma nepieciešamību dodoties jūrā ekstrēmos laika apstākļos.

Šogad dzirdējām Zolitūdes traģēdijas atskaņas. Janvārī Zolitūdes traģēdijas lietā apcietināja pirmos iespējamos vainīgos, bet gada beigās Latvijas vēsturē apjomīgākā krimināllietas izskatīšana sākās tiesā – tiesu nams izrādījās pa šauru 500 dalībniekiem un Zolitūdes tiesāšanās notika Ķīpsalas izstāžu hallē.

Vasarā atklātībā nāca šokējoši noziegumi pret bērniem.  Ogrē tika apcietināti vecāki, kuri turēti aizdomās par savu bērnu pavešanu netiklībā, Kokneses novadā, izvarots desmit mēnešus vecs zīdainis, bet īstu sašutuma vētru sabiedrībā izsauca Liepājā piespriestais sods tēvam un dēlam pedofiliem – 700 eiro katram un nedaudz vairāk par 200 piespiedu darba stundām par mazgadīgas meitenītes seksuālu izmantošanu piecu gadu garumā.

Arī uz Latvijas ceļiem aizvadītais gads nav izticis bez traģēdijām. Jau Lieldienās notika pirmā lielākā traģēdija – uz Tīnūžu, Kokneses autoceļa, avārija ar trim bojāgājušiem. Pēc policijas domām, daudzo avāriju iemesli ir ātrums, pārgalvība un neuzmanība.

Maijā, Tukuma novadā piedzēries šoferis ar kravas auto ietriecas autobusā, kurā bija 30 bērni, vairāki no viņiem cietuši, bet gada otrajā pusē uz Vidzemes šosejas kravas auto uzbrauc bērnu velobraucēju grupai.

Vasaras vidū, kamēr tukumnieki cīnījās ar ekoloģisko katastrofu Šlokenbekas ezerā, no Krievijas ieradušies nacionālboļševiki bija sarīkojuši skrejlapu akciju Ādažu militārajā bāzē.

Tikmēr, atceļā no Igaunijas, KNAB aizturēja uzņēmuma Latvijas dzelzceļš nu jau bijušo vadītāju Uģi Magoni ar pamatīgu naudas žūksni auto bagāžniekā. Pēc cietumā pavadītiem diviem mēnešiem, Magonis pret 400 000 lielu drošības naudu, no cietuma kameras pagaidām izlaists.

No soda neizdevās izvairīties airBaltic pilotiem, kuri Oslo pirms reisa pieķerti ar promilēm, kas uzņemtas iepriekšējā vakarā viesnīcā malkojot viskiju.

Nelāgu galu ņēma kāds bankomātu aplaupītājs, kurš plānoja ar gāzi piepūst bankomātu un piešķilt degli, taču sprādziens nogranda krietni agrāk.

Trauksmaini brīži tika piedzīvoti arī Ventspils slimnīcā, kurai vējš norāva jumtu nodarot ēkai pamatīgus bojājumus. Pūtiens jumtu nometa turpat slimnīcas pagalmā, saplacinot vairākas automašīnas, un par laimi bez cilvēku upuriem.

Kaut arī 2015 gadā Latvijā diemžēl bijušas gan smagas avārijas un pastrādāti smagi noziegumi pret bērniem, atliek vien cerēt, ka nākamais gads būs mierīgāks.