Slimnīcu vadītāji: Ja nākamgad nepalielinās mediķu algas, slimnīcās būs dramatiskas sekas

2 komentāri

Aizejošās valdības solījums no nākamā gada par 20% palielināt mediķu algas gada sākumā pildīts netiks. Klīnisko universitāšu slimnīcu pārstāvji trešdien Saeimas Sociālo lietu komisijas sēdē brīdināja par dramatiskām sekām, ja algu pielikums nesekos.

Finanšu ministrija (FM) norāda, ka pagaidu budžetā šobrīd nodrošināts finansējums tikai virsstundu apmaksai, – 16 miljoni eiro. Slimnīcu vadības tas neapmierina, jo tiem, kuri gribēs nopelnīt vairāk, nāksies strādāt vairākās medicīnas iestādēs reizē.

Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis:

Ja mēs tikai mēģināsim samaksāt virsstundas, tad mēs ejam bezizejas virsā, uz bezdibeņa pusi, arvien vairāk maksāsim virsstundas, un darbinieki sapratīs, ka tas, kā viņi var nopelnīt, ir, pārstrādājot šīs stundas, un vienalga – iet projām un meklēt citu darbavietu.

Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols:

Ja šī papildinājuma nav, tad Satversmes tiesas lēmuma efekts būs tāds, ka tie cilvēki, kas strādā vairāk nekā slodzi, viņi to varēs darīt citā iestādē, lai vairāk nopelnītu. faktiski, tas vienīgais efekts, kas būs panākts, tā būs migrācija no tām pašām klīniskās universitātes slimnīcām uz citām darba vietām.

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga:

Ja mēs negribam, ka valsts medicīna Latvijā izzūd, lai viņa iet bojā, tad vienkārši tam ir jānotiek, tas ir par darbu samaksu. Tas būs diezgan lielā mērā jūsu atbildības lokā.

Ņemot vērā, ka gan finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, gan Saeimas Budžeta komisijas jaunais vadītājs Mārtiņš Bondars norādījuši, ka pagaidu budžetā nav naudas mediķu algu pielikumam, deputātiem atliekot tikai viens rīcības variants.

“Principā – nav cita ceļa, kā pēc Saeimas iniciatīvas vai komisijas, vai frakcijas sagatavot īpašu likumu par veselības aprūpes darbinieku atalgojuma finansēšanu nākamajā gadā līdz 2019. gada budžeta pieņemšanai,” uzskata Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvis Pēteris Leiškalns.

Komisijas vadītājs pēc sēdes norādīja, ka no sākuma vēlas dzirdēt Finanšu ministrijas skaidrojumu par paredzēto finansējumu 2019. gadā, pirms rosināt šāda, īpaša likuma izveidi.

Jaunievēlētajiem deputātiem arī tika atgādināts, ka pēdējos piecos gados Latviju pametuši vairāk nekā 1000 ārstu. Savukārt šogad, lai gan mediķi jau saņēma algas pielikumu, darbu uzteikuši jau vairāk nekā 200 ārstu.

2 komentāri