Slimnīcās nonākuši sadzīviskos negadījumos savainoti vīrieši! Mediķi aicina būt uzmanīgiem

Pievienot komentāru
Slimnīcās nonākuši sadzīviskos negadījumos savainoti vīrieši! Mediķi aicina būt uzmanīgiem
FOTO: LETA

Var droši teikt, ka ir pienācis laiks, kad “ātrās palīdzības” mediķi ik dienas traucas uz mazdārziņiem un lauku sētām. Pirmās ražas novākšana, dažādi mājas darbi un vienkārša neuzmanība pēdējo dienu laikā slimnīcā beigusies ne vienam vien.

Šķiet, arī tie “ātrās palīdzības” mediķi, kuriem nav savu mazdārziņu vai kuri neaizraujas ar dārzniecību, tāpat ļoti labi zina, kad sācies īstais ražas laiks.

Tomēr sārtās ogas koku galotnēs nav vienīgais, kas liek pārvērtēt savas spējas un pamudina ļaudis rāpties arvien augstāk.

Protams, nemainīgi liela daļa negadījumu saistīti ar dažādām motorizētām ierīcēm. Trimmeri, pļaujmašīnas, krūmgrieži, zāģi un citas ietaises ir ļoti bīstamas, ja tiek nepareizi izmantotas vai, darbojoties ar tām, netiek ievēroti kaut elementāri piesardzības pasākumi.

Lai arī daudziem tieši dārza darbi ir iespēja aizbēgt no ikdienas kņadas un izbaudīt laiku pie dabas, tieši šī mierīgā vide bieži vien iedveš mānīgu drošības sajūtu. Tādēļ mediķi aicina nezaudēt modrību un nepaļauties uz veiksmi. Ja kādas saimniecībā izmantotas iekārtas vai instrumenta ražotājs paredzējis lietot aizsarglīdzekļus, ir vērts tos uzvilkt, ja rāpjaties pa trepēm, pārbaudiet, vai tās stāv stabili un ir labā stāvoklī.

Ja kādu darbu sava cienījamā vecuma dēļ vairs nespējat paveikt, varbūt varat tos uzticēt kādam gados jaunākam palīgam.

Video