Slimnīcā smagā stāvoklī nonāk sieviete, kuru sakodis irsis

0 Komentāru
Slimnīcā smagā stāvoklī nonāk sieviete, kuru sakodis irsis
Jevgenijs Slihto / Flickr

Pagājušās diennakts slimnīcā ar ļoti smagu alerģisku reakciju nogādāta 86 gadīga sieviete. Izrādās, kundzi bija sadzēlis irsis, stāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Tāpat līdzīga alerģiska reakcija uz kukaiņa dzēlumu bijusi arī 13 gadīgai meitenei Zemgalē/ Viņai pēdā iedzēla lapsene. Savukārt kādai 62 gadīgai kundzeilapsene iedzēla lūpā, un kāds 58 gadīgs vīrietis ar smagu tūsku šoka stāvoklī tika nogādāts slimnīcā pēc kāda nezināma kukaiņa dzēliena, liecina “ātrās palīdzības”  pārstāvju apkopotā informācija.

Aizvadītajā diennaktī mediķu palīdzība bija nepieciešama trīs gadījumos, kad cilvēkus sakoda čūska. Latgalē un Zemgalē čūskas sakoda 23 gadīgu puisi un 37 gadīgu vīrieti. Abi sakostie bija staigājuši pa pļavām. Savuārt kādam 37 gadus vecam vīrietim iekoda čūska, kad viņš alkohola reibumā mežā lasījis ogas.

Tāpat piedzīvoti arī suņu uzbrukumi – ārstu palīdzība bija nepieciešama divām sievietēm, kurām uzbrukuši rējēji. Pavisam nelāgi sanācis kādai 20 gadus jaunai sievietei Latgalē – viņa esot vēlējusies pabarot svešu suni, bet tas beidzās ar dziļiem kodieniem plaukstā. Sieviete tika nogādāta pie mikroķirurgiem Rīgā.

Savukārt 53 gadīga sieviete nokaitināja suni, skaļi runājot un žestikulējot ar rokām, kamēr suns viņu sakoda rokā, padusē un gurnā.

Kopumā NMPD aizvadītajā diennaktī ir saņēmis 1319 izsaukumus, no kuriem 364 bija saistīti ar dažāda veida traumām.

0 Komentāru