Komentāri
Sliktais ceļu stāvoklis ik gadu rada vairāk nekā miljardu eiro zaudējumus, saka LVC vadītājs
Foto: LETA

Šodien Jūrmalā notiek ikgadējā ceļinieku konference, kuras tēma ir Latvijas ceļi nākamajos 100 gados.

Pasākumā AS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange akcentēja, ka sliktais ceļu stāvoklis ik gadu Latvijas autovadītājiem rada zaudējumus kopumā vairāk nekā miljardu eiro apmērā.

Viņš norādīja, ka šie zaudējumi rodas laika zuduma, lielāka degvielas patēriņa un amortizācijas dēļ. Lange uzsvēra, ka nepieciešamais ikgadējais finansējums valsts autoceļiem būtu 720 miljoni eiro. Pašreizējais finansējums krietni atpaliek. Finansējumā ceļiem Latvija krietni atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.

Šogad valsts finansējums ceļiem Latvijā plānots 159 miljonu eiro apmērā, savukārt Eiropas Savienības finansējums ceļiem Latvijā šogad prognozēts aptuveni 130 miljonu eiro apmērā.

LVC vadītājs akcentēja, ka patlaban vien trešdaļa autoceļu lietotāju samaksāto nodokļu tiek novirzīti ceļiem, turklāt 2020. gada Eiropas Savienības finansējuma vairs nebūs vispār un paliks tikai valsts budžeta līdzekļi, kas, pēc pašreizējām aplēsēm, 2020. gadā varētu būt 150 miljoni eiro. No tiem kapitālieguldījumiem atvēlami būtu tikai 75 miljoni eiro, nodrošinot iespēju veikt ceļu remondarbus trīs reizes mazākā apmērā nekā patlaban.

Reportāža no ceļu konferences TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl