Komentāri
Sliktais ceļu stāvoklis ik gadu rada vairāk nekā miljardu eiro zaudējumus, saka LVC vadītājs
Foto: LETA

Šodien Jūrmalā notiek ikgadējā ceļinieku konference, kuras tēma ir Latvijas ceļi nākamajos 100 gados.

Pasākumā AS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange akcentēja, ka sliktais ceļu stāvoklis ik gadu Latvijas autovadītājiem rada zaudējumus kopumā vairāk nekā miljardu eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš norādīja, ka šie zaudējumi rodas laika zuduma, lielāka degvielas patēriņa un amortizācijas dēļ. Lange uzsvēra, ka nepieciešamais ikgadējais finansējums valsts autoceļiem būtu 720 miljoni eiro. Pašreizējais finansējums krietni atpaliek. Finansējumā ceļiem Latvija krietni atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.

Šogad valsts finansējums ceļiem Latvijā plānots 159 miljonu eiro apmērā, savukārt Eiropas Savienības finansējums ceļiem Latvijā šogad prognozēts aptuveni 130 miljonu eiro apmērā.

LVC vadītājs akcentēja, ka patlaban vien trešdaļa autoceļu lietotāju samaksāto nodokļu tiek novirzīti ceļiem, turklāt 2020. gada Eiropas Savienības finansējuma vairs nebūs vispār un paliks tikai valsts budžeta līdzekļi, kas, pēc pašreizējām aplēsēm, 2020. gadā varētu būt 150 miljoni eiro. No tiem kapitālieguldījumiem atvēlami būtu tikai 75 miljoni eiro, nodrošinot iespēju veikt ceļu remondarbus trīs reizes mazākā apmērā nekā patlaban.

Reportāža no ceļu konferences TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl