1 komentārs
Slideno ietvju dēļ palielinās gājēju gūto traumu skaits – šogad jau 99 atlīdzību pieteikumi

Pēdējo dienu mainīgie laikapstākļi un straujās temperatūras izmaiņas kļūst par iemeslu slidenām pilsētas ietvēm. Šādos laika apstākļos, kad zem izkusušā sniega joprojām palikusi ledus kārta, par biežākajiem atlīdzību pieteikumu iemesliem kļūst traumas, kas gūtas uz slideniem ceļiem, ietvēm un apledojušām trepēm. Par to liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati – šogad reģistrēti jau 99 gadījumi, kad iedzīvotāji slideno ietvju dēļ guvuši nopietnas traumas.

Pēdējo trīs gadu laikā BALTA kopā saņēmusi 338 atlīdzību pieteikumus saistībā ar slidenajām ietvēm, celiņiem, takām un trepēm, kur cilvēki guvuši traumas, jo bijis apledojums. Krītot uz slidenām ietvēm, visbiežāk cilvēki traumē rokas – 39% gadījumu, kā arī kājas – 18% gadījumu. Bieži notiek arī galvas traumas, konstatēti deguna lūzumi, muguras traumas.

“Nereti neaizdomājamies, ka kritiens uz slidenas ietves var radīt nopietnas traumas, ne tikai sasitumus vai izmežģītu potīti. Atlīdzību pieteikumi liecina, ka visbiežākās traumas ir roku un kāju lūzumi, nereti tiek lauztas arī ribas, astes kauls, gūžas kauls. Šādu traumu sadziedēšanai ir nepieciešams ilgāks laiks, un tās var radīt smagas sekas. Šī iemesla dēļ ziemas periodā, īpaši mainīgu laikapstākļu un temperatūras svārstību laikā, svarīgi pārliecināties par ietves segumu un ikdienas gaitās doties piesardzīgi, iespēju robežās izvēloties ietves, kuras ir sakoptas, pat, ja tas mazliet padara mūsu ceļu garāku. Bet tas ir tā vērts,” komentē Sandra Pietkēviča, BALTA Personu produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītāja.

Trīs gadu laikā BALTA izmaksāto atlīdzību summa saistībā ar šādām traumām ir jau gandrīz 66 000 eiro, savukārt lielākā atlīdzība, kas izmaksāta BALTA klientam par nelaimes gadījumu, kas noticis uz ledus, pārsniedz pat 4000 eiro. Šāda statistika liecina, ka nereti kritiens uz ledus var būt arī ļoti nopietnu traumu iemesls, kā rezultātā cietušajam var būt nepieciešama ilgstoša atveseļošanās un rehabilitācija, kas, protams, prasa lielus finanšu līdzekļus. Bieži vien traumu smaguma dēļ uz kādu laiku var tikt zaudētas arī darbaspējas.

Jāuzsver, ka, lai arī biežākais atlīdzību pieteikumu iemesls ir sasitumi, kas gūti, pārvietojoties pa ielu vai kāpjot pa slidenām trepēm, nereti cilvēki nav pasargāti arī no nepatīkamiem nelaimes gadījumiem, kas notikuši publiskajās slidotavās vai uz piemājas aizsalušā dīķa. Šādu negadījumu sekas visbiežāk ir smadzeņu satricinājums, kā arī sistas brūces, saskrienoties ar citu slidotāju vai saņemot triecienu ar hokeja ripu.

Lai pasargātu sevi un savus tuviniekus no nepatīkamām traumām uz ledus, S. Pietkēviča atgādina izvēlēties sezonai piemērotus apavus, īpaši pievēršot uzmanību to zolēm – apavi ar dziļāku rievojumu samazina paslīdēšanas risku. Tāpat, arī uzturoties publiskajās slidotavās vai slidojot uz piemājas dīķa, jābūt piesardzīgiem, lai netraumētu sevi un citus slidotājus, kā arī īpaši jāuzmana bērni, kuri dažādām traumām tiek pakļauti visbiežāk. Dažkārt negaidīts kritiens ir teju neizbēgams, tāpēc būtiski ir pareizi krist. Lai mazinātu kritiena radītās traumas, ieteicamāk sadursmi vērst uz ķermeņa sānu, ar plaukstām sargājot galvu.

TOP komentāri

  • pingvīns, kurš nenokrita
    0 0 0

    pingvīns, kurš nenokrita

    Lai cik perfekti apavi, uzmanieties no jaunajiem bruģīšiem, ļoti labi slīd. Varbūt nenokritu/noturēju līdzsvaru, jo māku slidot. Pingvīna gaita nepalīdzēja. Tālāk parka teritorijā gāju pa zālāju paralēli ietvei/bruģītim. Paldies POLICISTIEM, ka nesodīja/neaizrādīja, ja redzēja/redzēs tādus kā mani - pingvīna solī pa Rīgas zālāju gāzelējoties. Jocīgi, bet tikko remontētā Barona iela, īpaši tie slīpumi pirms braucamās daļas - uuiii kā slīd. Tā bija mūsu tradicionālā ziemas diena: līst lietus un ir arī saliņš. Vēl jau tajā ielā ir cita atrakcija: tie jaukie ķieģelīši apledojuši, uzsnidzis sniedziņš balts un Tev kāds gājējs tajā slīpumā jāpadzen...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl