Slidenais laukums pie Nacionālā mākslas muzeja rada bažas rīdziniekiem

Komentāri
Slidenais laukums pie Nacionālā mākslas muzeja rada bažas rīdziniekiem
FOTO: LETA

Pēc nepilna mēneša tiks atklāta restaurētā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka. Tikmēr gājējiem jārēķinās, ka laukums pie muzeja vēl aizvien ir bīstami slidens.

Gada sākumā apgāda Zvaigzne ABC vadītāja Vija Kilbloka sociālajos tīklos vērsa uzmanību, ka laukums pie Mākslas muzeja pārvērties bīstamā slidotavā un apdraud gājēju veselību. Arī tagad pa pulēto betonu jāpārvietojas prātīgi.

Pēc notikušā Rīgas pašvaldības policija noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu, kas tālāk lietas izskatīšanai tika nosūtīts Rīgas Austrumu izpilddirekcijai.

Foto

Uzņēmums Rīgas meži Mākslas muzeja laukumu apsaimnieko kopš pērnā gada decembra un rīkojas saskaņā ar būvnieka norādījumiem.

Apsaimniekotājs saka – sākotnēji arī pašiem būvniekiem neesot bijis skaidrs, ar ko specifisko segumu kaisīt. Tas ir ne tikai pulēts betons, bet arī pārklāts ar līdzekli, kas atgrūž mitrumu, lai pasargātu muzeja krājumus, kas zem tā pazemē atrodas.

To, ka gājējiem slidenais laukums jāšķērso pēc īpašas shēmas, vides pieejamības eksperts Aigars Bolis sauc par nejēdzību un atrakstīšanos no atbildības.

Laukuma apsaimniekotāji ar bažām gaida, kā specifiskais segums reaģēs gada karstākajos mēnešos. Ziemā to kaisa ar granīta šķembām, kas jau atsevišķās vietās radījušas mazus iedobumus.

SIA Rīgas meži kā vienu no variantiem iepriekš apsprieduši likt gumijas paklājus, tomēr šī ideja dizaina dēļ atmesta.

Video

Lasi vēl