Slidenais laukums pie Nacionālā mākslas muzeja rada bažas rīdziniekiem

Komentāri

Pēc nepilna mēneša tiks atklāta restaurētā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka. Tikmēr gājējiem jārēķinās, ka laukums pie muzeja vēl aizvien ir bīstami slidens.

Gada sākumā apgāda Zvaigzne ABC vadītāja Vija Kilbloka sociālajos tīklos vērsa uzmanību, ka laukums pie Mākslas muzeja pārvērties bīstamā slidotavā un apdraud gājēju veselību. Arī tagad pa pulēto betonu jāpārvietojas prātīgi.

Pēc notikušā Rīgas pašvaldības policija noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu, kas tālāk lietas izskatīšanai tika nosūtīts Rīgas Austrumu izpilddirekcijai.

Foto

Uzņēmums Rīgas meži Mākslas muzeja laukumu apsaimnieko kopš pērnā gada decembra un rīkojas saskaņā ar būvnieka norādījumiem.

Apsaimniekotājs saka – sākotnēji arī pašiem būvniekiem neesot bijis skaidrs, ar ko specifisko segumu kaisīt. Tas ir ne tikai pulēts betons, bet arī pārklāts ar līdzekli, kas atgrūž mitrumu, lai pasargātu muzeja krājumus, kas zem tā pazemē atrodas.

To, ka gājējiem slidenais laukums jāšķērso pēc īpašas shēmas, vides pieejamības eksperts Aigars Bolis sauc par nejēdzību un atrakstīšanos no atbildības.

Laukuma apsaimniekotāji ar bažām gaida, kā specifiskais segums reaģēs gada karstākajos mēnešos. Ziemā to kaisa ar granīta šķembām, kas jau atsevišķās vietās radījušas mazus iedobumus.

SIA Rīgas meži kā vienu no variantiem iepriekš apsprieduši likt gumijas paklājus, tomēr šī ideja dizaina dēļ atmesta.

Video

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl