Slīcēju jāspēj izglābt trīs līdz piecās minūtēs – policisti informē par drošību uz ūdens

Pievienot komentāru

Lucavsalā pie glābšanas stacijas Rīgas Pašvaldības policija (RPP) rīko preses konferenci, kurā rāda glābšanas paraugdemonstrējumus un stāsta, kā rīkoties, ja cilvēks sāk slīkt.

Glābēji akcentēja, ka trīs līdz piecas minūtes ir laiks, cik ilgā jāspēj izglābt cilvēks, kurš slīkst.

Peldsezonā Rīgas oficiālajās peldvietās Vecāķos, Lucavsalā, Vakarbuļļos, Rumbulā, Daugavgrīvā, pie Ķīšezera, Bābelīša ezera un Ķīpsalā sabiedrisko kārtību un atpūtnieku drošību uzraudzīs RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki.

Jau ziņots, ka jaunākais pētījums liecina, ka vairāk nekā divām trešdaļām peldētāju nav pietiekamu peldētprasmju. Statistika liecina, ka visbiežāk noslīkst gados jauni un pārgalvīgi vīrieši, kā arī bērni. Latvijas Peldēšanas federācijas pētījumā noskaidrots, – lai gan Latvija ir viena no ūdeņiem bagātākajām valstīm pasaulē, iedzīvotāju peldētprasme ir zem katras kritikas.

Pētījumā arī secināts, ka daudzi cilvēki būtu gatavi mesties palīgā, lai gan deviņi no desmit palīdzēt nemaz neprastu.

Pēc instruktora teiktā, vienīgais – pieļaujama palīdzība uz ūdens attālināti, izmantojot kādu palīglīdzekli. Nekādā gadījumā nedrīkst ļaut slīcējam sev pieskarties. Kā glābšanas riņķis var noderēt dvielis, zars vai pat tukša plastmasas pudele.