Šlesers atsakās pēc būtības komentēt “oligarhu sarunas”, kamēr nav publiskotas viņa sarunas ar Zatleru

4 komentāri
Šlesers atsakās pēc būtības komentēt “oligarhu sarunas”, kamēr nav publiskotas viņa sarunas ar Zatleru
Foto: Jānis Eglītis, Sergejs Medvedevs

“Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē šodien iztaujā vienu no lietas “galvenajiem varoņiem” – Aināru Šleseru. Uz sēdi bijušais politiķis ieradies kopā ar advokātu Viktoru Tihonovu.

Sēde ir daļēji slēgta. Šlesers sēdes laikā akcentēja, ka par šo lietu “neviens nav notiesāts, nekas nav atrasts”. Viņš arī norāda, ka laikā, kad bija amatpersona, nav bijis Rīgas brīvostas uzņēmumu īpašnieks un patiesais labumu guvējs. Tagad gan esot.

Šlesers uzskata, ka sarunas ir publiskotas selektīvi, jo viņš viesnīcā “Rīdzenē” ticies arī ar “Vienotības” un “Nacionālās apvienības” politiķiem. Pēc tam gan viņš atzina, ka nav lasījis žurnālā “Ir” publiskotās “oligarhu sarunas”. Šlesers pēc būtības “oligarhu sarunas” atsakās komentēt, kamēr nav publicētas visas sarunas, tostarp ar bijušo prezidentu Valdi Zatleru.

Parlamentārā izmeklēšanas komisija tika izveidota pēc tam, kad žurnāls “Ir” jūnijā publiskoja viesnīcā “Rīdzene” notikušās sarunas, kurās Šlesers, politiķis Aivars Lembergs un citas ietekmīgas amatpersonas kārtojušas biznesa un politikas lietas. Lembergs pats publiski paudis, ka neesot pierādījumu šo sarunu autentiskumam. Komisija plāno novembrī uz sēdi aicināt arī viņu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) no 2009. gada līdz 2011. gadam veica šo sarunu noklausīšanos un tās kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011. gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

TOP komentāri

 • Valdemars Opelts
  +1 +1 0

  Valdemars Opelts

  Latviešu valoda ir tāda jauka vārdkopa "galīgi dirsā", nezinu, ko tas nozīmē, bet šķiet, ka te iederas...
 • Ērika Krimska
  +1 +1 0

  Ērika Krimska

  Tagad atsakās...tad saslims un piemetīsies aizmirstības sindroms ;)
 • Peteris Grava

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl