Šleseram ”oligarhu lietā” piemērots aizdomās turamā statuss

Pievienot komentāru
Šleseram ”oligarhu lietā” piemērots aizdomās turamā statuss
FOTO: LETA

Bijušajam politiķim un uzņēmējam Aināram Šleseram tā dēvētajā ”oligarhu lietā” piemērots aizdomās turamā statuss, tā šodien preses konferencē atzina politiķis. 

Šlesers arī norādīja, ka visas šīs lietas izmeklēšana kopumā esot izgāzusies. Viņam neesot tiesības izpaust detalizētas ziņas, taču viņš secinājis, ka lieta pret viņu ir “baltiem diegiem šūta”.

Lietā, kurā viņam piemērots aizdomās turētā statuss, neesot minēti panti par kukuļņemšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošana vai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, par ko esot bijusi sākta oligarhu lieta. Bijušais politiķis norādīja, ka visi skaļie paziņojumi šajā lietā ir pazuduši.

”Oligarhu lieta ir beigusies. Ir palicis, kaut kas, to var saukt kā grib, taču tas nav bijis iemesls, uz kā pamata vajadzēja atlaist Saeimu,” norādīja Šlesers.

Viņš arī piebilda, ka nešaubās par to, ka visu laiku kamēr bija politikā tika noklausītas viņa telefona sarunas, tās tiekot noklausītas arī tagad.

”KNAB izmanto milzīgus resursus, lai cilvēki man staigātu līdzi vēl joprojām, lai braukātu mašīnas, gluži kā Bonda filmā, kad notiek pakaļdzīšanās tikai tāpēc, ka kāds ir pabraucis zem sarkanā luktura. Tad piebrauc mašīna pilna ar ”operiem”, un es viņiem pamāju ar roku.”

Šlesers norāda, ka tas tiek darīts, lai viņu iebiedētu, lai viņš neatgrieztos politikā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirms četriem gadiem ierosināja kriminālprocesu par vairākiem amata noziegumiem – kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu.

Lietā tobrīd bija iesaistīti 26 uzņēmumi un 11 personas, no kurām sešas tolaik bija amatpersonas.

Daudzviet notika kratīšanas; KNAB bija lūdzis parlamentam atļauju veikt kratīšanu arī Šlesera, kurš tobrīd bija Saeimas deputāts, dzīvesvietā, taču Saeimas vairākums tam nepiekrita.

Tieši pēc šā deputātu lēmuma toreizējais Valsts prezidents ierosināja Saeimas atlaišanu. Ģenerālprokuratūra veikusi pārbaudi šajā lietā arī par iespējamo operatīvās informācijas noplūdi.