Slēpošanas kūrortos sezonas arvien īsākas

0 Komentāru

Par maz sniega, par maz aukstuma un sezonas īsākas. Tā īsumā situāciju Eiropas kalnu kūrortos un slēpošanas trasēs raksturo ceļojumu operatori un snovborda cienītāji. Arī šajā sezonā droši paļauties uz biezu sniega kārtu trasēs nevar, un tas ietekmē tūristu skaitu no Latvijas.

Siltais laiks sasniedzis jau kalnu virsotnes. Aizvadītajos aptuveni piecos gados arvien vairāk jūtams, kā vidējās gaisa temperatūras pieaugums ziemā ietekmē sniega kārtu slēpošanas trasēs.

Snovborda trašu būvnieks Jānis Jansons norāda, ka novembrī sezona sākās ļoti labi, bet decembris atnesa atkusni, kas atkal izbojāja ziemas prieku baudīšanu.

Neskatoties uz negaidītajiem atkušņiem, slēpošanas un snovborda cienītāji steidz uz kalniem cerībā atrast sniegu. Taču jārēķinās, ka sniegoto mēnešu kļūst arvien mazāk, norāda ceļojumu biroja pārstāve. Sevišķi tas ir jūtams zemākajos kalnos.

Arī Alpos droši paļauties uz biezu sniega kārtu nevar, piemēram, decembrī sniega bijis maz. Tāpēc tur cilvēki aicināti braukt martā, kad ir drošāk zināms par sniega esamību.

Savukārt citā ceļojumu kompānijā paļaujas tikai uz tām trasēm, kurās paši ir redzējuši sniegu. Arī tagad kalnos atrodas kompānijas pārstāvis un arī trases tiek izvēlētas tikai tad, ja zināms, ka noteikti būs sniegs.

Gadījumos, kad slēpotgribētāji vēlas izvēlēties individuālu ceļojumu, tad gan ir jāpārbauda, vai uz kalna būs sniegs, un to, ka tas tiešām būs, neviens nevar garantēt.

0 Komentāru