Komentāri
Slēgs Seppälä veikalus Latvijā, Lietuvā un Krievijā; likvidēs 380 darbavietu
FOTO: Flickr

Somijas mazumtirdzniecības uzņēmums Stockmann nākamgad slēgs apģērbu tirdzniecības struktūrvienības Seppälä veikalus Latvijā, Lietuvā un Krievijā, likvidējot vairākus simtus darbavietu, teikts uzņēmuma paziņojumā. Savukārt Seppälä galvenajos tirgos Somijā un Igaunijā plānots būtiski samazināt darbību.

Restrukturizācijā kopumā visā Seppälä tīklā plānots likvidēt 380 darbavietu, lai samazinātu izmaksas.

Stockmann norāda, ka iepriekšējā izmaksu samazināšanas programma Seppälä bijusi neveiksmīga un pagājušo gadu zīmols noslēdzis ar aptuveni 25 miljonu eiro zaudējumiem.

Seppälä tirdzniecības tīklā ir 130 veikali Somijā, 36 veikali Baltijas valstīs un 16 veikali Krievijā.

Latvijā darbojas deviņi Seppälä veikali. Stockmann mārketinga vadītājs Juris Prančs norāda, ka nekādu papildu informāciju ne par Seppälä veikalu slēgšanu, ne arī darbinieku atbrīvošanu no darba viņš nevar sniegt. ”Stockmann vadība Somijā ir pavēstījusi tik daudz informācijas, cik tā ir gribējusi pavēstīt. Sīkāka informācija netiek sniegta.”

Stockmann trešdien arī paziņoja par Pera Telina iecelšanu izpilddirektora amatā. Līdzšinējais izpilddirektors Hannu Pentila atkāpjas no amata.

Stockmann šā gada trešajā ceturksnī cieta pamatdarbības zaudējumus 15 miljonu eiro apmērā, salīdzinot ar 11 miljoniem eiro iepriekšējā gada attiecīgajā periodā.

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos Stockmann pamatdarbības zaudējumi sasniedza 55 miljonus eiro.

Kā liecina Firmas.lv informācija, Seppälä veikalus Latvijā pārvalda uzņēmums SIA Seppala Latvia, kas pērn apgrozīja 922 254 eiro, bet cieta zaudējumus 143 791 eiro apmērā. SIA Seppala Latvia dibināta 2013. gada 23. aprīlī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 424 214 eiro. Seppala Latvia pilnībā pieder Somijā reģistrētajai Seppala Oy.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl