Slēgs aizsardzības jomas sadarbības līgumu ar ASV

Komentāri

ASV bruņotajiem spēkiem Latvijā varētu būt īpašs statuss. To paredzētu abu valstu līgums par sadarbību aizsardzības jomā, par kuru sarunu sākšanai mandātu valdība otrdien, 17. maijā, aiz slēgtām durvīm deva Aizsardzības ministrijai.

Līguma projekta tekstu piedāvās Amerikas Savienotās Valstis un tā saskaņošanai Aizsardzības ministrijā tiks veidota darba grupa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons norāda: “ASV prakse ir tāda, tajā brīdī, kad spēki atrodas ilgāku laiku, tajā brīdī tiek slēgts atsevišķs līgums par to, kāds ir bruņoto spēku statuss, jurisdikcija, nodokļu atvieglojumi. Piemēram, iespējas atvērt beznodokļu veikalu bāzes teritorijā, noteikt jurisdikcijas statusu karavīriem, kas atrodas šeit, atsevišķu robežšķērsošanu, atvieglotas robežšķērsošanas procedūras un tamlīdzīgi”.

Šobrīd sabiedroto spēku karavīri Latvijā uzturas saskaņā ar vispārējo NATO kārtību.

Video

Plašāk par gaidāmajām sarunām un vai to laikā būtu jāvelk arī kādas “sarkanās līnijas” – LNT Ziņās plkst. 20.00!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl