Slavenākais Latvijas narkokurjers Prīverts par kokaīna kontrabandu, rekordkravu un savu grāmatu

0 Komentāru
Slavenākais Latvijas narkokurjers Prīverts par kokaīna kontrabandu, rekordkravu un savu grāmatu
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Šonedēļ Latviju pāršalca liels kokaīna skandāls, kad Valsts policija Koknesē uzgāja rekordlielu kokaīna kravu, kuras vērtība mazumtirdzniecībā varētu būt “tuvu miljardam”.

TV3 Ziņas šodien, 16. janvārī, intervēja vienu no pazīstamākajiem narkokurjeriem Latvijā Rolandu Prīvertu. Viņam šodien ir grāmatas “Nebaidies ne no kā” atvēršanas svētki. Grāmatas pirmā tirāža būs 2000 eksemplāru, un tiek solīts, ka puse autora honorāra tiks atvēlēta labdarībai.

Prīverts stāsta, ka šobrīd vairs nenodarbojas ar narkotikām, bet strādā Bolīvijas gaļas pārstrādes ražotnē. Bēdīgi slavenais narkokurjers uzskata, ka Latvijas iedzīvotāji vēl joprojām diezgan daudz pāri robežai ved narkotikas savos ķermeņos kā “mūļi”, ne tikai ar kuģiem, kravās. Prīvertam ir arī viedoklis par lielo kokaīna kravu, kuru uzgāja Koknesē, kādas sekas varētu būt iesaistītajiem no narkokarteļu puses, bet par to plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00.

Rīgas apgabaltiesa šā gada 23. janvārī plkst. 10.00 apelācijas kārtībā turpinās skatīt krimināllietu, kurā Prīverts apsūdzēts kokaīna kontrabandā un kokas lapu glabāšanā, liecina tiesu kalendārā pieejamā informācija. Lieta nonākusi apelācijas instancē, jo Rīgas rajona tiesa Prīvertam piesprieda septiņus gadus ilgu ieslodzījumu. Prīverts šo tiesa spriedumu pārsūdzēja. Pērn oktobra sākumā sarīkotajā preses konferencē Prīverts sacīja, ka krimināllieta esot safabricēta, jo viņam ir alibi. Lietu izdevies safabricēt, jo Prīvertu nodevis advokāts, kurš aizmuguriski sadarbojies ar apsūdzības virzītāju.

Prīverts par narkotiku noziegumiem cietumā pabijis vairākkārt. Jau 1999. gada sākumā viņu kopā ar toreizējo Latvijas Modeļu asociācijas prezidenti Dairu Silavu Rīgas lidostā aizturēja par mēģinājumu Latvijā ievest gandrīz divus kilogramus kokaīna. Par šo gadījumu Augstākā tiesa 2000. gada novembrī Prīvertam piesprieda brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem, taču no cietuma viņš tika atbrīvots pirms termiņa.

2004. gada sākumā Prīvertu aizturēja Gvajakilas lidostā Ekvadorā. Pie viņa tika atrasti 894 grami kokaīna.

Savukārt 2009. gadā Privertam tika piespriests astoņu gadu cietumsods Somijā par kokaīna kontrabandu no Dienvidamerikas uz Somiju, Igauniju un Latviju.

0 Komentāru