“Skumji noskatīties! Delfīns izskatās bēdīgi slims!” Iedzīvotāji satraucas par Latvijas dabas retā viesa veselību

12 komentāri
“Skumji noskatīties! Delfīns izskatās bēdīgi slims!” Iedzīvotāji satraucas par Latvijas dabas retā viesa veselību
SIGITA ELZA LUKSTIŅA/DABAS DATI, IGORS DEŅISOVS/DABAS DATI

Vēl aizvien Mangaļsalas mola apkaimē iespējams ieraudzīt Rīgas jūras līcī un Daugavas grīvā peldošos delfīnus jeb afalīnas, liecina gan sociālajos tīklos, gan arī Latvijas Dabas fonda mājas lapā “dabasdati.lv” publicētie novērojumi.

9. maijā Igora Deņisova veiktais ieraksts dabas novērojumu vietnē liecina, ka dzīvnieka veselība, iespējams, ir apdraudēta. Proti, afalīnas ādu klāj vairāki raupji veidojumi. Tas, protams, dara bažīgus citus dabas draugus.

“Kāpēc šim nabagam vēl nav rīkota kāda glābšanas misija, ja tas izskatās tik bēdīgi slims? Mums taču kaimiņos pie brāļiem ir kāds zinošāks speciālists par afalīnām. Kur starpvalstu sadarbība? Šis vairs sen nav interesants novērojums – skumji noskatīties. Tā mēs viendien te sagaidīsim novērojumu: Beigts. Afalīnas taču nav piemērotas mūsu “saldajai” jūrai un, visticamāk, to vienkārši moka nepietiekams sāls daudzums, līdz ar ko nāk arī lielāka piesārņojuma ietekme un kaitnieki uz ādas,” raksta dabasdati.lv lasītājs ar segvārdu “Putnels”.

Savukārt mājas lapas viesis “galochkin” jautā, vai kāds no speciālistiem var izskaidrot, kas pašreiz notiek ar attēlā redzamo afalīnu. “Skaties.lv” gan pagaidām nav izdevies sazināties ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistu.

Tikmēr sociālajos tīklos publicētie video liek sajūsmināties daudziem. Piemēram, Edgaram pie Jūrmalas izdevies nokļūt pavisam tuvu delfīnam, proti, Rīgas jūras līča iemītnieks iemūžināts no laivas dažu metru attālumā.

Arī Ilona izbaudījusi pacilājošu sajūtu, no krasta novērojot tālumā plunčājošos dzīvnieku. “Es ieraudzīju delfīnu, tā ir neaprakstāma sajūta – vērot, kā viņš graciozi iznirst no ūdens un izlaiž gaisā ūdens strūklu.”