Skudras kravas kuģos ”ceļo” uz Ķīnu un sabojā preces 80 400 eiro vērtībā

0 Komentāru
Skudras kravas kuģos ”ceļo” uz Ķīnu un sabojā preces 80 400 eiro vērtībā
FOTO: Flickr

Šā gada laikā Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA saņēmusi divus īpaši neierastus atlīdzību pieteikumus par zaudējumiem, kas gūti, skudru saimēm iemitinoties kravas konteineros.

Abos gadījumos kravas kuģu maršruts bija Latvija–Ķīna. Neparasts ir fakts, ka neviena no kravām nav bijusi ”ēdama”, kā arī dīvaina ir skudru izvēle ”ceļot” ar kuģi, jo ūdens nebūt nav šo kukaiņu stihija.

Vienā no kravas kuģiem tika vesti polietilēna maisiņi, savukārt otrā – alkoholisko dzērienu pudeles. Abu bojāto kravu kopējā vērtība sasniedza ap 80 400 eiro.

Šogad ir piedzīvoti divi gadījumi, kad skudras, ”ceļojot” ar kravas kuģiem no Latvijas uz Ķīnu, radījušas bojājumus kravas saturam. Abi gadījumi tika atklāti, kravas kuģiem nonākot galapunktā. Vienā no šiem atlīdzību gadījumiem skudras bija iemitinājušās polietilēna maisiņu kravā. Šajā gadījumā naskie kukaiņi kravai bija radījuši salīdzinoši mazus bojājumus, par kuru apdrošinātājs atlīdzībās izmaksāja aptuveni 400 eiro.

Savukārt otrs atlīdzību gadījums bija daudz nopietnāks, jo kravas kuģī tika vestas alkoholisko dzērienu pudeles 80 000 eiro vērtībā. Patlaban Ķīnā vēl tiek veikti dezinfekcijas darbi un analīze, lai noteiktu bojājumu apmēru un nepieciešamo atlīdzības summu.

0 Komentāru