Komentāri

Nākamgad Latgalē varētu notikt vairāki referendumi par atdalīšanos no Latvijas – ar šādām, provokatīvām un skandalozām ziņām klajā nācis kāds, līdz šim mazpazīstams pētījumu centrs. Eirāzijas stratēģiskās izlūkošanas centrs – šāds nosaukums ir kādai savdabīgai organizācijai, kas internetā izplatījusi anonīmu analītiķu ziņojumu par Latgalē it kā plānotu Krievijas “specoperāciju”. 

“Datu apstrāde liecina par faktu, ka Maskava, visticamāk, gatavo destabilizācijas operāciju Latvijā 2015.gada pavasarī. Šis scenārijs paredz lokālu referendumu iniciēšanu Latgalē. Mērķis ir uz laiku radīt karstos punktus, izraisīt bargus Latvijas varasiestāžu soļus centienos apslāpēt šo teritoriju separātismu.”

Organizācijas anonīmie eksperti secina, ka Latgales teritorijā tiks paplašinātas Krievijas aģentu šūniņas, pieaugs prokrieviskā propaganda, gadījumā, ja operācija tiek uzsākta, uz Krievijas robežas tiks izveidoti “logi” ieroču kustībai.

Interesanti, ka organizācijas mājaslapā nav nekādas kontaktinformācijas, taču atrodamas saites uz video klipiem, kuros angliski, bet ar krievu akcentu, par dažādām ģeopolitiskām tēmām runā viens cilvēks – kāds Alekss Krauss.

”Nav dūmu bez uguns. Tēze par Krievijas specdienestu rosību nākamgad, visdrīzāk, atbilst patiesībai. Mājaslapā aprakstītie scenāriji ir biedējoši, taču, iespējams – pavisam reāli,” šād viedokli paudis politologs Ojārs Skudra.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis gan mierina, ka satraukumam neesot pamata, un drošības iestādes būs savu uzdevumu augstumos.

Jāpiemin, ka pēdējo nedēļu laikā dažādi eksperti un politiķi aizvien biežāk brīdina, ka nākamgad Latvija izjutīs ļoti lielu spiedienu no Krievijas – izskan brīdinājumi par kiberuzbrukumiem, propagandas kampaņām un informatīvo karu, ar mērķi destabilizēt situāciju pie mums.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl