Skriešanas treniņa laikā Kadagā mirst Polijas karavīrs

0 Komentāru
Skriešanas treniņa laikā Kadagā mirst Polijas karavīrs
KASPARS KRAFTS / F64

Sestdien individuāla skriešanas treniņa laikā miris Polijas karavīrs no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā, apstiprina Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa.

Karavīrs ar sportu nodarbojies no dienesta brīvajā laikā. Negadījums noticis Ādažu novada Kadagā, kur atrodas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) bāze un izvietota arī NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa.

Karavīra tuvinieki informēti par notikušo.

Līdzjūtību karavīra ģimeni un dienesta biedriem izteicis aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) un NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Jāpiebilst, ka šī gada 6. maijā sprādzienā Ādažu poligonā gāja bojā divi Albānijas Bruņoto spēku seržanti – sieviete nomira stundu pēc negadījuma, bet vīrietis no gūtajiem smagajiem ievainojumiem mira pēc dažām dienām slimnīcā. Vēl viens karavīrs tika ievainots.

NATO daudznacionālo kaujas grupu vada Kanāda, un to veido ap 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar NBS, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

0 Komentāru