Skolu reitingā sevi pārliecinoši piesaka konkursa jaunpienācēja RTU inženierzinātņu vidusskola

Pievienot komentāru

Noskaidrotas šā gada labākās skolas – Draudzīgā aicinājuma fonds apbalvojis tās mācību iestādes, kuru audzēkņi apliecinājuši spēcīgākās zināšanas eksāmenos.

Ikgadējais reitings ļauj skolām apliecināt sevi valsts mērogā un novērtēt savu attīstību. Līderis ir nemainīgs – Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, taču tai parādījies nopietns sāncensis. Sevi pārliecinoši pieteikusi konkursa jaunpienācēja – Rīgas Tehniskās universitātes inženierzinātņu vidusskola.

Fonds “Draudzīgais aicinājums” skolas – kopskaitā 51 – vērtēja pēc skolēnu rezultātiem centralizētajos eksāmenos. Par godalgām katra skola ar citām sacenšas savā kategorijā – savā starpā konkurē ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku un specializētās skolas.

Reitinga līderpozīcija pārsteigumus jau ilgstoši nerada – labākie rezultāti ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai. Taču šogad sevi pārliecinoši pieteicis jaunpienācējs – pirmo izlaidumu aizvadījusī RTU inženierzinātņu vidusskola. 2015. gadā dibinātā skola ne tikai matemātikas nominācijā apsteigusi 1. ģimnāziju, bet teicamus rezultātus uzrādījusi arī fizikā un latviešu valodā. Skola gadā uzņem tikai 24 audzēkņus un tieši savu individuālo pieeju uzskata par vienu no panākumu atslēgām.

Ciešāku saskarsmi ar skolēniem kā savu priekšrocību min arī lauku skolas. Starp godalgotajām ir arī tādas, kas izmēģinājušas jauno izglītības saturu.

Skolu reitingā izglītības iestādes tiek vētītas viena mācību gada griezumā. Skatīti bērnu sniegumi piecos priekšmetos – latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabas zinībās un vēsturē.