Komentāri

Arī šogad tapis Ata Kronvalda fonda Latvijas skolu reitings, kurā jau vairākus gadus nemainīga līdere ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzija. Savukārt mazo skolu topā šogad līdere ir Daugavpils Saskaņas vidusskola. Reitingā kopumā iekļuvusi 171 mācību iestāde, tostarp ir arī ļoti daudz lauku skolu.

Latvijas skolu reitingu Ata Kronvalda fonds veido jau 27 gadus, par pamatu ņemot skolēnu rezultātus vairākās olimpiādēs, tostarp šogad vērtēts skolēnu sniegums krievu valodā, mājturībā, tehnoloģijās, ķīmijā un fizikā. Skolu reitings tiek dalīts mazajās un lielajās skolās atkarībā no skolēnu skaita mācību iestādē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mazo skolu topā vietu sadalījums gan nav tik stabils, tur līderi ik gadu mainās, un šogad pirmajā vietā izvirzījusies Daugavpils Saskaņas pamatskola. Topa veidotāji akcentē, ka viņu mērķis nav parādīt vispārējo skolu līmeni, bet gan izcelt skolas, kur notiek darbs ar talantiem.

Arī Izglītības ministrija akcentē, ka ar Ata Kronvalda fonda skolu reitingu skolu izglītības kvalitāti nevar vērtēt.

Tikmēr Ata Kronvalda fonda skolu reitinga uzvarētājiem jāgatavojas balvu saņemšanai – diploms un ceļojošas Lielās un Mazās pūces balvas tradicionāli tiks pasniegtas gada beigās pie Valsts prezidenta.

Lasi vēl