Skolotāju prēmijām pašvaldībās atvēl 1,4 miljonus eiro; arodbiedrība lēmumu vērtē pretrunīgi

1 komentārs
Skolotāju prēmijām pašvaldībās atvēl 1,4 miljonus eiro; arodbiedrība lēmumu vērtē pretrunīgi
Foto: Vladislavs Proškins/f64

Valdība otrdien piešķīrusi gandrīz pusotru miljonu eiro, lai prēmētu vidusskolu skolotājus 88 pašvaldībās. Priekšvēlēšanu laikā pieņemto lēmumu pretrunīgi vērtē nozares arodbiedrībā.

Prēmētas tiek tās pilsētas un novadi, kur skolēnu skaits pret vienu pedagogu atbilst valdības noteikumiem, kā arī tās pašvaldības, kuras ietaupījušas naudu, reformējot skolu tīklu.

Lēmumu par skolotāju prēmēšanu valdība pieņēma bez debatēm, pēc tam, kad izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, kuram ir doktora grāds matemātikā, apmēram desmit minūtes kolēģus iepazīstināja ar formulām, kādas izmantotas prēmiju aprēķināšanai pašvaldībām.

Finansējums atvēlēts, lai prēmijas varētu izmaksāt no septembra līdz gada beigām.

Visvairāk naudas tiks Rīgai – vairāk nekā 400 000, Saldus novadam piešķirti gandrīz 95 000, Dobeles novadam – 70 400. Bet vien ar dažiem simtiem eiro sarakstu noslēdz Dundagas novads, Strenču novads un Rojas novads.

Nozares arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga uzskata, ka zināmu “paldies” ir pelnījušas pašvaldības, kas pieņēmušas nepopulārus lēmumus, reformējot skolas. Taču viņai nav saprotams, kāpēc apdalīti pārējie pedagogi, kuriem jācieš pašvaldības neizdarības dēļ.

Inga Vanaga
Izglītības darbinieku arodbiedrības vadītāja

Tāda prēmiju piešķiršana, nu, ko lai saka? Pelnījuši jau ir visi par labu darbu, bet žēl, ka sanāca tik, cik sanāca.

Ministrs arodbiedrības kritiku noraida. “Prēmijas neesamība nav sods. Prēmijas esamība ir papildu bonuss,” uzskata Šadurskis. Viņš skaidro, ka nebūtu pareizi prēmēt vidusskolu skolotājus visās pašvaldībās.

Tikmēr arodbiedrībā vērš uzmanību, ka lēmums par skolotāju prēmēšanu pieņemts priekšvēlēšanu laikā. “Mēs ceram, ka tā tiks piešķirta, kā ministrs teica, gada nogalē, nevis līdz vēlēšanām. Lai to nevarētu traktēt kā tādu, es atvainojos, priekšvēlēšanu simbolisku “paldies” vai tādu… pat negribētos to salīdzināt ar priekšvēlēšanu banānu solīšanu,” turpina Vanaga.

Izglītības ministrs norāda, ka nauda prēmiju maksāšanai rezervēta arī nākamā gada budžetā. Cik lielu “piešprici” saņems katra pašvaldība, būs atkarīgs no tā, cik sekmīgi tiek reformēts skolu tīkls.
1 komentārs