Skolotāju maciņus tomēr papildinās vēl 1,7 miljoni eiro

Komentāri

Skolotāju maciņus tomēr papildinās vēl 1,7 miljoni eiro, kuri sākotnēji bija palikuši pāri no šogad pedagogu atalgojuma reformai atvēlētajiem 9 miljoniem eiro. Tā ir nolēmusi Izglītības un zinātnes ministrija un tādu lūgumu šodien premjeram izteica arī 17 385 nozarē strādājošie.

Vairāk nekā 697 izglītības iestādēs strādājošo parakstus šodien Ministru kabinetā nepieņēma to adresāts – Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), bet gan viņa vietā deleģētais Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš. Arodbiedrības līdere Inga Vanaga tika pieņemta valdības garderobē, kas esot ierastā prakse, kā tiek reģistrēti iesniegumi. Arodbiedrība vēlas ne tikai, lai visa reformas nauda tiktu nozarē strādājošiem, bet arī prasa atbildību no kļūdainā lēmuma pieņēmēja.

“Vai tā bija kļūda – mērķtiecīga vai tika izpildīts kāda rīkojums – mūsu rīcībā šādas informācijas nav. Tāpēc mēs lūdzam, lai disciplinārlietas komisijā nebūtu pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas puses, lai būtu objektivitāte,” saka Inga Vanaga.

Viedokli par finansējuma sadali ir mainījis arī izglītības un zinātnes ministrs. Iepriekš Kārlis Šadurskis stāstīja, ka tā esot ierasta prakse līdz ar mērķdotāciju pašvaldībām atvēlēt finansējumu arī internātskolu uzturēšanai.

“Tā kā šī interpretācija no Finanšu ministrijas puses beigu beigās izrādījās tāda, ka šī nauda ir tikai algām, tad mēs atbilstoši arī rīkojāmies.” Valdība par papildu 1,7 miljonu eiro novirzīšanu pašvaldībām pedagogu algu palielināšanai lems jau nākamnedēļ. Kļūdu izglītības ministrs neatzīst.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V):

Par disciplinārlietu nezinu, tas viss ir jāvērtē, es šeit nekādu kļūdu neredzu. […] Pārpratumu nav tikai tad, kad neko nedara.

Foto

Video

Papildu naudu skolotāju algām saņems teju visas pašvaldības, bet, kā tā tiks sadalīta izglītības iestādēm, jau būs pašu vietvaru lēmums.

Lasi vēl