Skolotāju arodbiedrība par ”kvalitātes piemaksām” cīnīsies Satversmes tiesā

Komentāri

Skolotāju arodbiedrība ir sagatavojusi pieteikumu Satversmes tiesai prasot atjaunot kvalitātes pakāpes pedagogiem. Atgādinām, – līdz ar pedagogu algu reformu kvalitātes pakāpes ir likvidētas, tāpēc daudzi skolotāji vairs nesaņem piemaksas par paveikto darbu. 

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis ir neizpratnē par arodbiedrības aktivitātēm. Viņš atgādina, ka kvalitātes pakāpju sistēma patlaban tiek reformēta un skolotāji no tā būšot, lielākoties, ieguvēji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arodbiedrībā uzsver, ka pēc algu reformas pedagogi nav vienlīdzīgās pozīcijās. Vairāk zaudē, kas ieguvuši augstākās kvalitātes pakāpes, jo iepriekš viņi saņēmuši piemaksas par darbu.

Pedagogu arodbiedrība par tā sauktajām kvalitātes pakāpēm gatava cīnīties Satversmes tiesā. Pieteikums jau ir sagatavots, tomēr arodbiedrība kā juridiska organizācija nav tiesīga to iesniegt konstitucionālajā tiesā.

Skolotāju tiesību aizstāvji lūgs Saeimas deputātu palīdzību. Jāsavāc vismaz 20 tautas kalpu paraksti, un tad dokuments būs gatavs iesniegšanai tiesā.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis pauž neizpratni par arodbiedrības aktivitātēm. Viņš norāda, ka patlaban top kvalitātes pakāpju reforma.

Šadurskis aicina arodbiedrību vairāk diskutēt, nevis izmantot opozīcijas cīņas paņēmienus.

Pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšana ieviesta pirms četriem gadiem. Toreiz ieviesa piecas pakāpēs. Par augstāko pedagogi saņēma piemaksas pie algas. Pēc reformas pakāpju skaitu samazinās, ieviešot trīs līmeņus.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl