Skolotāju algu modelis varētu būt zināms līdz šā gada beigām

1 komentārs
Skolotāju algu modelis varētu būt zināms līdz šā gada beigām
LETA

Skolotāju atalgojuma jaunajam modelim ir jābūt zināmam līdz šī mācību gada beigām, sola Izglītības ministrija.

Trešdien, 24. februārī, Saeimas Izglītības komisijā izskanēja, ka nopietni tiek apsvērts vērā ņemt arī pedagogu samaksas piedāvājumu, ko izstrādājis Ikšķiles vidusskolas direktors.

Algu celšanai Finanšu ministrija ir iezīmējusi papildu 9 miljonus eiro, bet gaida brīdi, kad tiks izstrādāta samaksas kārtība. Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība gan nav mierā ar faktu, ka šie 9 miljoni eiro neietver bērnudārzu audzinātāju nevienlīdzības mazināšanu.

Inga Vanaga, LIZDA priekšsēdētāja:

Pirmsskolas pedagogiem atalgojumu nodrošina pašvaldības, tur nav no valsts nekāda finansējuma un arī uzturēšanu nodrošina pašvaldības. Te ir tas lielais strīdus ābols, jo pašvaldības vēlētos, lai šo atalgojuma nodrošināšanu valsts pārņem uz saviem pleciem, te ir jābūt kompromisu meklēšanai, bet mūsu viedoklis, ka kompromisa versija, ka valsts daļēji nodrošina pirmsskolas pedagogu atalgojumu, un lai pašvaldības maksā to, ko uz šodienu maksā.

TOP komentāri

  • mamma
    0 0 0

    mamma

    Skolotāji ir pelnījuši cienījamas algas, jo viņi ir tie, kas rūpējas par mūsu bērnu izglītību. Ir nenormāli domāt, ka mūsu bērnus, Latvijas nākotni, var skolot ar samaksu neapmierināti skolotāji, jo tad viņiem nebūs prieks strādāt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl