Skolotāju algas nākamgad palielināt varētu, bet naudu tam piešķirt vēl nevar

0 Komentāru
Skolotāju algas nākamgad palielināt varētu, bet naudu tam piešķirt vēl nevar
FOTO: LETA

Aptuveni tā var raksturot pašreizējo valdības nostāju budžeta veidošanā. Tas nokaitinājis pedagogu arodbiedrību, kuras vadība par to šodien sūdzējās starptautiskā konferencē Vīnē Eiropas Komisijas un Eiropas arodbiedrību kolēģiem. 

Par to, ka valdība nepilda solījumus, pedagogu arodbiedrības vadība šodien Vīnē sūdzējās saviem Eiropas kolēģiem. Runa ir par sadarbības memorandu, ko pedagogi pirms vēlēšanām parakstīja ar visām valdošajām partijām. Tajā norādīts:

Nākamā gada budžeta projekts nesniedz nekādu skaidrību, vai no 2015. gada 1. septembra skolotājiem algas varētu palielināties un par cik. Pašlaik izstrādē ir jauns skolotāju darba samaksas modelis. Ministru prezidente uzskata – kamēr šis modelis nav gatavs, tikmēr naudu skolotāju algām paredzēt nevar.

Taču skaidrība par jauno modeli varētu būt tikai ap nākamā gada jūliju. Neraugoties uz atrašanos premjeres amatā jau gandrīz gadu, kā arī to, ka viņas pārstāvētais politiskais spēks pārrauga izglītības nozari, Straujuma atzīst, ka viņai neesot īsti saprotams, kā pašlaik tiek rēķinātas skolotāju algas.

“Es mēģināju iedziļināties, kā skolotāju algas tiek aprēķinātas… Tur ir 80 dažādas darbības, lai noteiktu vienu algu. Tur ir neizprotami, kā šīs algas tiek rēķinātas,” atzina premjerministre.

Ja jaunais modelis sevi attaisnošot, premjere teorētiski pieļauj, ka skolotāju algām varētu piešķirt 12 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Pašlaik paredzēti tikai trīs miljoni, kas ir nepietiekami.

Skolotājiem tomēr šāda atbilde nešķiet pieņemama. Viņi uzskata, – būtu tikai normāli, ja naudu algu palielināšanai nākamā gada 1. septembrī rezervētu jau tagad, veidojot nākamā gada budžetu. Pieļāvuma formā izteiktā cerība naudu nākamā gada vidū atrast no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem neesot apmierinoša.

11. decembrī skolotāji rīkos pie piketu pie Saeimas. Ja nekas nemainīsies, tad pedagogi rīkos brīdinājuma streiku.

0 Komentāru