3 komentāri

Valdība beidzot apstiprinājusi skolotāju algu celšanas grafiku, par ko skaidrībai bija jābūt jau pirms gada. Taču līdz šim Izglītības ministrijai nebija izdevies pārvarēt domstarpības ar nozares arodbiedrību.

Tagad panākta kompromisa vienošanās. Saskaņā ar grafiku zemākā likme šā gada pirmajā septembrī tiks palielināta par 30 eiro un sasniegs 710 eiro mēnesī. Nākamajos gados to turpinās pakāpeniski celt, līdz 2022. gadā zemākā likme sasniegs 900 eiro.

Izglītības darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga, paužot gandarījumu par šīsdienas lēmumu, sacīja, ka tagad tiek atcelts skolotājiem iepriekš izteiktais arodbiedrības aicinājums šoruden vēlēšanās nebalsot ne par vienu no trīs varas partijām.

Tiesa gan, algu palielināšanas grafiks nav “akmenī cirsts”. Kā norāda valdības vadītājs, skolotāju minimālās likmes celšanu plānotajā apmērā varēs īstenot vien tad, ja tiks ietaupīta nauda uz skolu tīkla reorganizācijas rēķina.

Māris Kučinskis

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS

Jūs taču labi zināt, ka mēs esam tikai ceļa sākumā. Tas ir, uz ko mēs tieksimies. Mums vēl daudz šķēršļu priekšā, lai arī panāktu algu pieaugumu.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis lēš, ka no algu celšanai nepieciešamā papildu finansējuma – 270 miljoniem eiro – nākamajos četros gados, apmēram puse būs jārod no skolu tīkla reorganizācijas.

Tikmēr plašākas diskusijas otrdien valdības sēdē izvērtās par plānu veidot jaunu skolotāju profesionālo organizāciju. Tai tiktu uzticētas vairākas nozīmīgas funkcijas, un organizācijas uzturēšana gadā izmaksātu ap pusmiljonu. Neizpratnē par šādiem plāniem ir nozares arodbiedrība, un pret jaunas organizācijas veidošanu iestājas arī Pašvaldību savienība.

TOP komentāri

 • Matīss Celmiņš
  +1 +1 0

  Matīss Celmiņš

  Skolotājiem par 30 eur, valsts pārvaldes ierēdņiem pa 1000 eur..godīgi?
 • s
  0 0 0

  s

  Skolotājiem 20.tajā sola 900, vidējā šogad-1000.Ja vēl atceras, ka pedagogiem obligāta augstākā izglītiba, bet deputāti var iztikt ar vidējo, tad valsti viss OK.
 • Vārna
  0 0 0

  Vārna

  Iecelti Dieva kārtā!!!!maz ,maz,maz ,nekādas algas viņiem nav jāceļ ,ir desmitiem profesiju pārstāvju ,kas nekliedz ,nepieprasa ...bet strādā par daudz mazakām algām ...parmaiņas pēc vabūt arī pārejiem vajadzētu palielināt darba samaksu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl