Skolotājs ar 30 gadu ilgu pieredzi gandrīz paliek bez darba, jo izglītības informācijas sistēmā ieviesusies ”kļūda”

1 komentārs

Limbažu novada ģimnāzijas vēstures skolotājam Uldim Umulim, kuram pēc 30 profesijā pavadītiem gadiem darbs tika uzteikts padomju laikā iegūtas izglītības dēļ, skola tomēr nebūs jāatstāj, otrdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Bija paredzēts, ka šī būs pēdējā darba nedēļa, jo Latvijā šo padomju laikā iegūto izglītību neatzīst,svētdien vēstīja LNT Ziņu TOP 10. Taču Izglītības kvalitātes valsts dienesta lēmums ticis mainīts, un šodien skolas vadība atsaukusi darba uzteikumu ar Atzinības krustu apbalvotajam skolotājam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dienesta vadītāja Inita Juhņēviča, kura šodien bija devusies uz Limbažiem personīgi tikties ar skolotāju, atzina, ka Valsts izglītības informācijas sistēmā ieviesusies kļūda un nebija zināms, ka skolotājam ir nepārtraukts 30 gadu darba stāžs. Šādā gadījumā likums pieļauj izņēmumus.

Skolotājam patiešām neesot jāmācās augstākās izglītības iestādē un jāiegūst atbilstošs bakalaura grāds, jo tiek pielīdzināta viņa pieredze. Skolotājam būs jāmācās 72 stundu kursos.

Umulis raidījumam stāstīja, ka jau bija paspējis sākt kravāt mantas un sasiet pirmās paciņas. Viņš neslēpa, ka šajās dienās saņēmis tik daudz atbalsta kā nekad dzīvē. Tomēr atzinis, ka jūtas vainīgs par sacelto ažiotāžu.

”Es esmu pēdējais dinozaurs, kas palicis, es esot vienīgais gadījums. Par to jau mazliet kauns,” atzina skolotājs.

Viņš norādīja, ka skolā strādāt vienmēr bijis viegli – bērnu dēļ. Un, lai gan būs vajadzīgs kāds brīdis, lai atgūtos, 1.septembrī viņš sāks jaunu mācību gadu kopā ar pārējiem.

”Paldies visiem – centīšos attaisnot,” piebilda Umulis.

TOP komentāri

  • Nu
    +1 +1 0

    Nu

    tas tiešām var notikt tikai pie mums. Vai nu patīk, vai nē, bet Krištopanam savulaik bija taisnība, ka šeit ir muļķu zeme.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl