Skolotāja, kurai ”patīk” Latvijas simbolu zaimošana iesniegusi atlūgumu

0 Komentāru
Skolotāja, kurai ”patīk” Latvijas simbolu zaimošana iesniegusi atlūgumu
FOTO: TV3 Ziņas

Šodien kļuvis zināms, ka Rīgas 40.vidusskolas skolotāja, kura sociālajā tīklā Facebook pauda simpātijas Latvijas valsts simbolu zaimojošam plakātam, iesniegusi atlūgumu.

Ziņas par iespējamiem pārkāpumiem un pat nelojalitātes izpausmēm dažās mazākumtautību skolās parādās ik pa laikam. Tas liek uzdot jautājumu, vai atbildīgās institūcijas pietiekami uzrauga, kas notiek skolās.

Krievijas militārajā nometnē atkal piedalījušies jaunieši no Latvijas, skolotājs Vladislavs Rafaļskis paziņo, ka ir nelojāls Latvijas valstij, skolotājai Tatjanai Arseņjevai ”patīk” Latvijas valsts simbolu zaimojošs attēls. Valsts valodas centra pārbaudē konstatēts – teju 40 skolotāji mazākumtautību skolās neprot latviešu valodu.

Pārbaudēs atklājies, ka latviešu valodu pietiekamā līmenī neprot arī Rīgas skolās.

SKDS pētījumā noskaidrots, ka Latvijas cittautiešu vidū lielākie Latvijas patrioti ir gados vecāki cilvēki, savukārt jauniešiem patriotisma izjūtas ir mazāk raksturīgas. Turklāt 7,6 % jauniešu vecumā no 15 līdz 24 gadiem atbildējuši, ka absolūti neizjūt patriotisma jūtas pret savu valsti.

Notiekošais mazākumtautību skolās daudziem liek uzdot jautājumus, vai atbildīgas institūcijas tās pietiekami kontrolē, kas tur notiek. Izglītības ministrijā atbild, ka visās skolās mācības notiek pēc vienota standarta.

Iespējamos pārkāpumus izvērtē Izglītības Valsts kvalitātes dienests, kur patlaban pārbauda arī ziņas par prokrieviskām aktivitātēm Krāslavas skolās.

Saeimas atbildīgās komisijas vadītājs ir pārliecināts, ka iepriekš uzskaitītie notikumi ir tikai atsevišķi gadījumi, kas neliecina par tendenci. Viņš īpašu uzraudzību mazākumtautību skolām  negrib pieļaut.

Kategoriski pret kontroles pastiprināšanu ir Saskaņas politiķi. Viņi ir pārliecināti, ka tā būtu apkaunojoša rīcība, kas vēl vairāk šķeltu sabiedrību.

Lojalitātes apšaubīšanu par aizvainojošu uzskata arī mazākumtautību skolu direktori. Viņi apgalvo, ka  jauniešiem skolas solā tiek audzināta cieņa pret Latvijas valsti.

0 Komentāru