Komentāri

Bailes par savu pastāvēšanu ir Vecbebru internātskolai. Ja valsts lems nefinansēt šādu skolu uzturēšanu, Kokneses pašvaldībai Vecbebrus nāksies slēgt vai reorganizēt, jo no novada budžeta nebūs iespējams segt visas izmaksas. Šāds scenārijs ļoti satrauc skolas audzēkņus un skolotājus, jo daudziem bērniem šī skola ir kā otrās mājas.

”Skolai jāpastāv!” Skandinot šādu saukli, aptuveni 40 satrauktu vecāku un skolotāju pulcējās pie pašvaldības durvīm, lūdzot domei neslēgt Vecbebru profesionālo un internātskolu. Reorganizācija vai slēgšana skolai draud, ja Izglītības un zinātnes ministrija lems turpmāk finansēt tikai ar izglītību saistītos izdevumus, bet atteikties no internāta sadzīves izmaksām, proti, ēdināšanu un uzturēšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dainis Vingris, Kokneses novada domes priekšsēdis

Piemēram, 2015. gadā budžets bija pusotrs miljons, šī gada budžets bija 1,3 miljoni. Mērķdotācija no valsts bija vairāk nekā miljons eiro. Ja piepildās lēmums un no valsts neatnāk, mūsu finansiālās iespējas neatļauj to finansēt.

Vecbebros mācās bērni no dažādiem novadiem

Iedzīvotāji satraukušies, kas notiks ar skolu jau nākamajā mācību gadā. Nule renovētajā mācību iestādē pašlaik mācās 161 skolēns. Vecbebros mācās bērni no vairākiem novadiem, te var apgūt konkrētu profesiju, izstrādāta arī mācību programma bērniem ar attīstības traucējumiem.

Marika, koknesiete

Katram bērnam ir jāiejūtas savā vietā. Šeit, Bebros, ir liels atbalsts skolotājiem un progress ir mācībās, jo skolotāji palīdz bērniem, lai viņi var visu apgūt.

Ņina Rušmane, koknesiete

Mums bērni nāk no Latgales, no malu malām. Kāpēc jāslēdz? Bērni tad lai staigā un dauza logus? Būs bez izglītības.

Ja Vecbebrus tomēr lems reorganizēt, audzēkņiem izglītība būs jāiegūst tuvākajā skolā vai Kokneses internātpamatskolā-attīstības centrā.

Rūdolfs, Vecbebru internātvidusskolas 8. klases audzēknis

It kā viss labi iet, bet ja slēgs… Ja iešu Pļaviņās uz ģimnāziju, nezinu kā tur būs. Tur kaut kā ne tā, tur spiež uz bērniem. Šeit ir brīvāks. Mācībās viss labi padodas.

Nadežda Krēsliņa, Vecbebru internātvidusskolas skolotāja

Pirmais, otrais kurss mums ir sanākuši lieli. Neskatoties uz to, ka ažiotāža pat to, vai skola pastāvēs vai nepastāvēs, ir jau vasarā. Un mūsu profesionālā daļas bērni ir ļoti pieprasīti Latvijā. Nav nevienas vieta, kur nebūtu mūsu pavāri vai kā citādi.

Kokneses novada dome lēmumu par Vecbebru skolas reorganizāciju pārcēla uz februāri. Izglītības ministrija TV3 ziņām paskaidroja, ka nākamgad internātskolu finansēšanās kārtība nemainās. Pašlaik norit darbs pie priekšlikumu izstrādes, kā turpmāk šīs skolas optimālāk finansēt. Viens no variantiem – uzturēšanu varētu kopā apmaksāt tās pašvaldības, kuru bērni skolā mācās.

FOTO NO PROTESTA

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl