Skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš pulcē 270 nākamo biznesmeņu

1 komentārs

Rīgā sestdien norisinājās ikgadējais skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš. Jaunieši no visas Latvijas piedāvāja iegādāties visdažādākos ražojumus, piemēram, koka dēlīšus un mājdzīvnieku atstarojošās vestes.

Šāds skolēnu, jauno un topošo uzņēmēju tirdziņš notiek piecus gadus. Šoreiz tas pulcē 270 labākos skolēnu mācību uzņēmumus no visas Latvijas. pasākumam dots nosaukums “Cits bazārs”. Tirdzniecība sadalīta astoņās preču kategorijās – apģērbi, aksesuāri, bižutērija, pārtika, elektropreces un daudz kas cits.

Kā stāsta pasākuma rīkotāji, šeit notiek ne tika tirdzniecība. Paralēli tam īpašu žūrija vērtē skolēnu izlolotos produktus un sniedz padomus, kā ideju un biznesu attīstīt tālāk.

“Skolēnu mācību uzņēmumu programmai ir jau 28 gadi Latvijā. Tā ir atzīta kā pasaulē labākā uzņēmējspēju attīstošā programma ar “Mācies, dari!” principu. Ideja par šādiem “Citiem bazāriem” notiek jau piekto gadu,” skaidro pasākuma rīkotājs Jānis Krievāns.

Tirdziņā pieejamas savdabīgas burciņas, ogu čipsi, alternatīvs apģērbs no lietotām drēbēm, aksesuāri un daudz kas cits. Skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš tiek rīkots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu.