Komentāri

Nākamnedēļ Rīgu pieskandinās Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Šī tradīcija norisinās ik pēc pieciem gadiem, un šogad svētkos piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits. Atbildīgie dienesti norāda, ka milzīgajam pasākumam ir gatavi un strādās pastiprinātā režīmā. 

Skolēnu dziesmu un deju svētki sāksies jau nākamnedēļ, tajos piedalīsies līdz šim lielākais dalībnieku skaits – nepilni 38 000. Tostarp pirmo reizi arī 13 ārzemju latviešu kolektīvi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sagaidāms, ka koncertus apmeklēs pat līdz 400 tūkstošiem skatītāju. Līdz ar milzīgā pasākuma norisi galvaspilsētā, organizatoriem un atbildīgajiem dienestiem darba pilnas rokas. Policija sola strādāt pastiprinātā režīmā, – patrulēt pasākumu norises vietās un īpaši uzraudzīt skolas, kurās mitināsies bērni.

Rīgas skolas izguldinās 26 000 svētku dalībnieku. Izglītības iestādēs pārbaudīta ugunsdrošība un trūkumi novērsti, taču glābēji sola organizēt arī īpašas patruļas.

Savukārt mediķi aprūpi nodrošinās, sākot no pirmās palīdzības līdz traumatologu piesaistīšanai. Pasākumu vietās būs teltis ar medpunktiem, bet skolās dežurēs mediķi, pie kuriem bērni varēs vērsties ar vismazākajām veselības problēmām.

Tajā pašā laikā mediķi aicina vecākus ar bērniem pārrunāt, kas jādara, lai karstais laiks nesabojātu svētkus – galvā likt cepures un lietot saules aizsargkrēmus. Bet, lai Rīgā pirms lielajiem koncertiem neveidotos sastrēgumi, cilvēki aicināti izmantot sabiedrisko transportu.

Lai arī svētku pasākumi notiks visas nākamās nedēļas garumā, deju un dziesmu lielkoncerti notiks 11. un 12. jūlijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl