Skolēnu dziesmu un deju svētkiem tērēs vairāk nekā 6 miljonus eiro; trešdaļa paredzēta dalībnieku ēdināšanai

0 Komentāru
Skolēnu dziesmu un deju svētkiem tērēs vairāk nekā 6 miljonus eiro; trešdaļa paredzēta dalībnieku ēdināšanai
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Šovasar galvaspilsēta pulcēs tūkstošiem jauno dziedātāju, dejotāju un citu mākslinieku no visas Latvijas, jo no 6. jūlija līdz 12. jūlijam Rīgā notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki.

Plānots, ka svētkos piedalīsies 35 000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Svētku laikā notiks 60 pasākumi, no tiem 20 ar ieejas biļetēm, bet 40 bezmaksas. Galvenie notikumi būs kora koncerts Dziesmubērns, kas notiks 11. jūlijā Mežaparka Lielajā estrādē, tautas deju lieluzvedums “Saule vija zelta rotu”, kas norisināsies 10. un 11. jūlijā Daugavas stadionā, un dalībnieku gājiens, kas notiks svētku pēdējā dienā, svētdienā, 12. jūlijā. Svētki noslēgsies ar tikai dalībniekiem paredzēto muzikālo pasākumu Lucavsalā.

Biļešu tirdzniecība uz svētku maksas pasākumiem sāksies maijā, kad noslēgsies skates un būs zināms dalībnieku sastāvs. Plānotās biļešu cenas būs no 5 līdz 30 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas, bet skolēniem un daudzbērnu ģimenēm tiks piemērota 20 % atlaide, kā arī norises vietās zemāka cena būs personām ar kustību traucējumiem un viņu pavadoņiem.

Svētku plānotais budžets ir 6 354 235 miljoni eiro, no tiem 33 % tiks novirzīti dalībnieku ēdināšanai, 14% izmitināšanai, 12% atlīdzībai personālam, 9% apskaņošanai un gaismošanas pakalpojumiem, 8% tehniskajam nodrošinājumam norises vietās, 8% drošības un sabiedriskās kārtības nodrošināšanai, 4% telpu īrei, 3% ID kartēm un atribūtikai dalībniekiem, 1% autortiesību nomaksai.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotāji sola, ka tiks ieviesti daudzi uzlabojumi, kas būs vērsti uz dalībnieku drošību. Skolēni Rīgā būs vienu dienu ilgāk, lai mēģinājumu un koncertu process būtu līdzsvarots ar atpūtu. Pievērsīs arī pastiprinātu uzmanību sabalansētam uzturam.

Ar dziesmu un deju svētkiem saistītā bērnu un jauniešu mākslinieciskā jaunrade noris kultūrizglītības pulciņos un kolektīvos – koros, deju kolektīvos, pūtēju orķestros, mazajos mūzikas kolektīvos, tautas mūzikas ansambļos, vizuālās un lietišķās mākslas, kā arī teātra mākslas kolektīvos un bērnu un jauniešu folkloras kopās.

Kā ziņots, Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas otrā posma būvdarbi norit veiksmīgi un jaunās estrādes būvniecību plānots pabeigt līdz 2020. gada 18. jūnijam, pirms XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Savukārt pēdējo posmu ir plānots pabeigt 2023. gadā, kad Dziesmu un deju svētki svinēs 150. gadadienu.

0 Komentāru