Skolēnu dziesmu un deju svētki pārcelti uz 2021. gadu

2 komentāri

XII Latvija skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja un Dziesmu svētku padome šodien nolēma vasarā gaidāmos skolēnu dziesmu un deju svētkus pārcelt uz 2021. gadu, preses brīfingā informēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ dziesmusvētki pārcelti ir neprognozējamā koronavīrusa gaitas attīstība. Gan dalībnieku veselības, sabiedrības drošības vārdā, norise pārplānota uz 2021. gadu. Lēmums pieņemts, konsultējoties ar plašu iedaistīto loku, kā vietējiem dalībniekiem, tā diasporas latviešiem un iesaistītajiem atbildīgajiem dienestiem.

“Dziesmusvētku padomei neradās nekādas šaubas, ka šis lēmums šajos apstākļos ir izsvērts, adekvāts ,tā ir pareiza izeja no pašreizējās situācijas,” pauda svētku padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Klišāns.

Viens no galvenajiem uzdevumiem ir uzturēt mundru jauno dziedātāju un dejotāju garu, lai uz nākamo gadu spars un dzirkstele nenoplaktu. Svētku rīkotāji līdz mācību gada beigām sola detalizētu informāciju; un skolēnus aicina izmantot platformu “Tava klase”, kurā būs svaigākā informācija.

Svētkiem šogad piešķirti 4,7 miljoni eiro, taču krīzes rezultātā finansiālā situācija valstī draud izvērsties teju neparedzama.

Lai svētkus nākamgad padarītu jaudīgākus paredzēts ļaut tajos piedalīties arī skolēniem, kuri šogad absolvēs pamatskolu vai vidusskolu

Bija plānots, ka svētki notiks šovasar no 6. jūlija līdz 12. jūlijam.

2 komentāri