Skolēni pārāk maz zina par informācijas tehnoloģijām

Komentāri
Skolēni pārāk maz zina par informācijas tehnoloģijām
FOTO: LETA

Tā uzskata informātikas skolotāji. Pedagogi skaidro, ka jaunieši plaši lieto datorus, taču par to uzbūvi zina vāji, tāpēc informātika jāmāca krietni agrāk jau no otrās klases. Tam piekrīt arī augstskolu pārstāvji, kuri jauniešu vājo zināšanu dēļ spiesti pēc pirmā kursa atskaitīt teju pusi jauno studentu.

Reti, kurš bērns un it sevišķi jau skolas vecumā nelieto kādu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju. Taču kā tā darbojas un kāda ir programmētāja loma tajā visā zina jau krietni mazāk bērnu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašlaik informātiku skolās māca tikai no piektās līdz septītajai klasei, kad skolēni jau sen iepazinušies ar datoriem. Pedagogi uzskata, ka informātika jāmāca krietni agrāk, piemēram, jau no otrās klases.

Lai arī ir atsevišķi skolēni, kuri pasaules informātikas olimpiādēs iegūs vadošās vietas vidējais zināšanu līmenis skolās ir vājš. To ļoti labi redz Rīgas Tehniskās universitātes pasniedzēji, kuriem jānodarbojas ar jauno studentu masveida atskaitīšanu.

Pamatskolā tikai divus mācību gadus māca informātiku no 5. līdz 7. klasei. Pēc tam informātika atsākas tikai vidusskolā, kad jau viss aizmirsies, norāda universitātes pārstāvis.

Informātikas skolotāji pēc tikšanās šonedēļ pieņēma rezolūciju, kurā aicina izglītības ministriju ņemt vērā viņu priekšlikumus. Ministrijas speciāliste norāda, ka viņu iecere ir krietni mūsdienīgāka nekā informātikas skolotājiem.

Ministrijā iecerēts, ka apieties ar datoru bērni varētu mācīties jau no pirmsskolas un pamatskolā turpināt praktiski darbojoties ar informācijas tehnoloģijām ieintegrējot tās citos mācību priekšmetos. Savukārt ja kādam būs padziļināta interese par datoriem, tad to varētu apgūt atsevišķi.

Informātikas skolotāji šaubās vai ministrijas budžets spēs katru skolēnu apgādāt ar datoru teju katrā mācību klasē. Ministrijā uz to atbild, ka tam ir domāti īpaši Eiropas Struktūrfondi. Reālas izmaiņas skolās varētu sākties pēc trim gadiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl