Skolēni ”aizliegtās bulciņas” turpina iegādāties tuvējos veikalos

Komentāri
Skolēni ”aizliegtās bulciņas” turpina iegādāties tuvējos veikalos
FOTO: LETA

Haosu skolu ēdnīcās gada sākumā radīja Veselības ministrijas paspārnē tapušās uztura normas, kuras pēc mēneša steigā tika grozītas. Vai tagad “bulciņu drudzis” skolās ir izslimots un kas noticis ar skolu kafejnīcām?

Siguldas pilsētas vidusskolas kafejnīcas plaukti uzreiz pēc strīdīgo uztura normu spēkā stāšanās kļuva tik tukši, ka tirgotājs nolēma darbu šeit pārtraukt, tagad jau tukšās telpas izrāda skolas direktore.

Kādu brīdi uzņēmējs, visticamāk, cerībā uz noteikumu maiņu vēl te turējis savu aprīkojumu. Taču viņa lēmumu kafejnīcu slēgt nemainīja arī vēlāk valdībā steigā grozītās uztura normas, kas ļāva skolu kafejnīcu plauktos, piemēram, papildus riekstiem un ūdenim likt arī noteiktiem kvalitātes kritērijiem atbilstošu maizi, sviestu un džemu.

Tā kā neviens tirgoties negrib, vismaz šajā mācību gadā Siguldas pilsētas vidusskolas kafejnīcas durvis paliks slēgtas.

Foto

Skolēni kļuvuši par biežākiem viesiem ne tikai tuvējā veikalā, bet arī skolas ēdnīcā, stāsta ēdnīcas pārstāve.

Ēdnīcai 1. janvāris neesot nācis kā pārsteigums, jo pielāgošanās jaunajai kārtībai notikusi jau kopš septembra. Arī marinētas siļķes un gurķa mēnesi ilgo deficītu skolēni ēdnīcā nav jutuši.

Kamēr vismaz Siguldā ēdinātājs par ražotāju piedāvāto produktu klāstu nesūdzas, skolēni pēc kafejnīcas skumst. Daži tik tiešām tagad iecienījuši ēdnīcu, citi – turpina pirkt našķus veikalā.

Tikmēr ražotāji uzskata, ka skolēnu ēdienkartei jākļūst vēl plašākai. Viņi kopā ar Zemkopības ministriju apkopojuši savus priekšlikumus, kuri iekļaujot veselīgus un kvalitatīvus produktus, piemēram, cīsiņus ar augstu gaļas saturu.

Šie priekšlikumi nosūtīti Veselības ministrijai. Ministrs Guntis Belēvičs šodien LNT Ziņām solīja ar savu atbildi ražotājiem nekavēties.

Video

Lasi vēl