Skolās vienam audzēknim būs jānodrošina trīs kvadrātmetru liela platība, bet pedagogiem arī stundās būs jālieto sejas maskas

Covid-19 dēļ tiks noteikti stingrāki ierobežojumi izglītības un sporta jomās, tostarp noteiks, ka no 30. novembra skolās vienam audzēknim būs jānodrošina trīs kvadrātmetru liela platība, bet skolotājiem arī stundās būs jālieto sejas maskas, otrdien kopsēdē vienojās valdība un Krīzes vadības padome.

Atpakaļ uz rakstu

21 komentārs

 • Gatis Dudelis

  Gatis Dudelis

  Dārgie pedagogi, Jūs esat izglītotākā sabiedrības daļa. Vai tiešām Jūs nesaprotat kas notiek. Nav nekāda vīrusa, ir tikai alkatība, vaŗaskāre un bailes. Laiks iziet no komforta zonas un izlikties, ka tas mūs neskars. Tas skars visus bez izņēmuma. Joki ir beigušies.
 • Elmar Kuusikmaa

  Elmar Kuusikmaa

  Tak līdz 14 gadiem korona nelīp,vai kā? Jautājums plānprātiņiem no valdības.
 • Indulis Feldmanis

  Indulis Feldmanis

  ..aktu zāle, sporta halle, saeimas sēžu zāle- vietu jau netrūkst 😄
 • Sanita Lapina

  Sanita Lapina

  Mazliet piedomājot, gan jau risinājumu var atrast, lai vismaz 1.-4.klases varētu mācīties klātienē:

  1. Klašu skolēnus sadala grupās, nodrošinot, ka tiek apmācīti divās maiņās.
  2. Lai būtu atalgojums skolotājiem, tad var noteikt, ka klātienē tiek mācīti pamatpriekšmeti - valoda, matemātika, varbūt daba, sports. Savukārt, visai valstij nodrošina katrai klasei atbilstošu mācību saturu attālināti - videolekciju, TV ierakstu u.tml.vidē ar patstāvīgā darba uzdevumiem. Vismaz pirmajai klasei, piemēram, sociālās zinības (tēma par profesijām u.c.), manuprāt, būtu samērā veiksmīgi organizējamas šādā veidā.

  3) mācību organizēšanu uzlikt ne tikai uz skolas vadības, bet arī pašvaldības “pleciem”- piemēram, šobrīd ģimnāziju telpas stāv tukšas (un droši vien tiek kurinātas). Tās pašvaldības, kur ir šādas sākumskolas/ģimnāzijas atsevišķi, varētu izmantot iespēju un izvietot daļu klašu brīvajās telpās. Piemēram, Rīgā, blakus Rīdzei ir 2.ģimnāzija, Valda Zālīša sākumskolai - 1.ģimnāzija, utt.
  Tikai tas prasa kopēju nostāju un politiku, jo skaidrs, ka diez vai katras skolas direktors ies “kaulēties” ar citas skolas direktoru.

  4) par mācībspēkiem - sākumskolā bieži vien viens skolotājs māca vairākus priekšmetus (dažbrīd- pat teju visus). Ja paņem nost un nosaka daļu priekšmetu attālināti, pārgrupējot stundu sarakstu (piemēram, šodien tikai 2h matemātika + 2h latviešu valoda vienai klasei, rīt- citai), bet pārējos priekšmetus attālināti valsts ietvaros, ar pašpārbaudes darbiem un, iespējams, intensīvāku apmācību mācību gada izskaņā, kad, cerams, situācija būs stabilizējusies, mūsu bērnu zināšanas vismaz pamatpriekšmetos cietīs mazāk.
 • Silvija Boboka

  Silvija Boboka

  Vai valdība nespēj atrast gudrākus cilvēkus, kuriem galva strādā labāk?
 • Ludis Podins

  Ludis Podins

  Bus 12 tv kanali , katrai klasei savs.un tikai 12 skolotaji.😂
 • Inta Strumska

  Inta Strumska

  Ja klasē ir 10 skolēni tad visiem vietas nebūs tas ir ārprāts.
 • Ināra Grīnfelde Jordane
  • Marita Birkava

   Marita Birkava

   Ināra Grīnfelde Jordane par bērnudārziem viņi piemirsa 🤣🤣🤣
  • Zanna Pastare
 • Elita Radvila
 • Ingars Vīksna

  Ingars Vīksna

  Tūlīt. Būs Eiropas projekti un cels lielās skolas🤣🤣🤣,par milzīgām izmaksām!!🤣🤣🤣

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!