Komentāri
Skolās pilnībā aizliegs tirgot dažādus našķus un saldinātus dzērienus
FOTO: LETA

No jaunā mācību gada skolās pilnībā būs aizliegta dažādu našķu un saldinātu dzērienu tirdzniecība. Šādu lēmumu šodien pieņēmusi valdība. Paredzētas arī izmaiņas skolu pusdienu ēdienkartē.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs norāda, ka Latvijas bērni joprojām ēd daudz par saldu, sāļu un treknu. Tāpēc skolām ir jākļūst no neveselīgas pārtikas brīvai zonai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan skolās jau vairākus gadus čipsu un dažādu gāzēto dzērienu tirdzniecība ir aizliegta, joprojām brīvi ir nopērkamas treknas bulciņas, picas, konfektes un citi ar sāli un cukuru bagāti produkti. Visticamāk, no nākamā mācību skolu kafejnīcu peļņa būtiski saruks, jo našķu un saldo dzērienu tirdzniecība būs aizliegta.

Valdība lēma, ka arī skolu pusdienās vairs nedrīkstēs iekļaut dažādu produktu izstrādājumus.

Veselības ministrijā atgādina, ka neveselīga pārtika padara sabiedrību slimu, patlaban 40 procentiem iedzīvotāju ir liekais svars, tāpēc ēšanas paradumi ir jāmaina jau no mazotnes. Pārtikas ražotāji norāda, ka ir gatavi samazināt neveselīgo vielu klātbūtni produkcijā.

Tomēr ir bažas, ka ēdiens skolās varētu kļūt bezgaršīgāks. Jau līdz šim nereti ir bijuši gadījumi, kad kilogramiem ēdiena no pusdienu galda nonāk miskastē.

Izglītības ministrijā gan labi apzinās, ka aizliegums uzreiz nemazinās daudzu skolēnu vēlmi pēc dažādiem našķiem un limonādi. Ja nebūs kafejnīcas, visticamāk, viņi stundu starpbrīžos skries uz tuvāko veikalu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl