Skolās milzu popularitāti iemanto digitāla spēle par latviešu valodu

0 Komentāru

Latvijas skolās īsā laikā milzu popularitāti iemantojusi kāda datorspēle. Atšķirībā no vairuma gadījumu šoreiz ar spēli aizrāvušies ne tikai bērni, bet arī skolotāji un vecāki. 

Stāsts par latviešu valodas un literatūras apguves spēli  ”Valodas vingrotava”.  Tur jāatbild uz jautājumiem un labākie spēlētāji saņems balvas.

Valsts Izglītības satura centrs pērn vasarā informēja, ka 12. klases skolēni centralizētajos eksāmenos labāku sniegumu uzrādījuši matemātikā, bet sliktāku – latviešu valodas pārbaudē. Tagad ir izdomāts jauns veids, kā bērni var pilnveidot savas latviešu valodas prasmes.

Nedēļas sākumā visā Latvijā dots starts digitālai spēlei ”Valodas vingrotava”. Lai piedalītos, jādodas uz interneta vietni letonika.lv/vingrotava un jāreģistrējas. Pieteikties var skola, klase, individuāli. Jautājumi ir par latviešu valodu, literatūru. TV3 Ziņas vēroja, kā Rīgas Imantas vidusskolas 6. klases skolēni ar lielu aizrautību spēlē spēli.

Rīgas Imantas vidusskolas mācībspēki palīdzēja izstrādāt jautājumus spēlei. Skolēniem gan nekas priekšā netiek teikts, arī atzīmes par pareizām atbildēm viņi nesaņem.

Veidotāji atklāj, ka dažu dienu laikā spēle iemantojusi milzu popularitāti. Piektdienas rītā reģistrējušās jau 190 Latvijas skolas.

Spēlē var piedalīties 5 līdz 12. klašu skolēni. Labākie saņems balvas. Pie saldumiem, kino biļetēm un citiem labumiem tiks uzvarētāji individuālā vērtējumā, gan arī klašu grupā, gan labākā skola.

Spēle norisināsies 3 kārtās un noslēgsies aprīlī. Katrs mēnesis ir veltīts vienam autoram. Februāra autors ir Vilis Plūdons. Uzvarētāju apbalvošana paredzēta maijā.

0 Komentāru