Skolās ieviesīs trešo sporta stundu, mācību gadu pagarinās par divām nedēļām – uz vasaras rēķina

106 komentāri
Skolās ieviesīs trešo sporta stundu, mācību gadu pagarinās par divām nedēļām – uz vasaras rēķina
FOTO: LETA

Jau no nākamā mācību gada skolēniem liks vairāk sportot. Izglītības ministrs paziņojis, ka turpmāk nedēļā būs trīs sporta stundas. Tādēļ par divām nedēļām tikšot pagarināts mācību gads. Šīs izmaiņas esot vajadzīgas tāpēc, ka neveselīgs dzīvesveids Latvijas jauniešu vidū kļūst par epidēmiju.

Nesporto un pieņemas svarā

Jauniešu veselības stāvokli Latvijā raksturo visai satraucošas tendences. Lai arī par to daudz runāts, tomēr nekas nemainās – gadu no gada skolēni arvien mazāk sporto, bet tā vietā proporcionāli pieaug pie datora pavadītais laiks. Arī neveselīgu ēšanas paradumu dēļ arvien vairāk jauniešu ir liekais svars.

Iveta Pudule, Slimību profilakses un kontroles centra eksperte:

Fiziskā aktivitāte bērnu vidū samazinās, bet liekais svars pieaug. Latvija vēl nav tajā sliktākajā situācijā, bet mēs tik tiešām negribam nokļūt Amerikas Savienoto Valstu vai Lielbritānijas situācijā, kur puse bērnu ir ar lieko svaru vai aptaukošanos.

Mazāk pīpē un dzer, taču ievēro nevajadzīgas diētas

Ir arī pozitīvas lietas. Piemēram, pēdējo piecu gadu laikā uz pusi samazinājusies gan alkohola lietošana, gan smēķēšana pusaudžu vidū. Pēdējie dati rāda, ka piecpadsmit gadu vecu jauniešu vidū smēķē 13% meiteņu un nedaudz vairāk zēnu. Jaunieši mazāk dzer arī saldinātos dzērienus. Ekspertus gan satrauc fakts, ka puse no piecpadsmitgadīgām meitenēm Latvijā, tātad 9. klašu skolnieces, ievēro dažādas diētas.

Aiga Rūrāne, Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja:

Viņas nav apmierinātas ar savu izskatu. Turklāt liela daļa meiteņu nav apmierinātas ar savu ķermeņa svaru. Kaut gan objektīvi šajā vecuma grupā zēni ir tie, kuriem ir liekais svars, bet uztraukums lielāks par to ir meitenēm.

Vairāk sporta stundu, garāks mācību gads

Lai uzlabotu jauniešu veselību un tuvinātos Pasaules Veselības organizācijas mērķim, ka skolēni ar fiziskām aktivitātēm nodarbojas katru dienu pa stundai, izglītības ministrs apņēmies skolās ieviest trešo sporta stundu. Līdz ar to par divām nedēļām nāktos pagarināt mācību gadu. Kārlis Šadurskis norāda:

Vienīgais iebildums vienmēr ir bijis tāds – kur lai mēs to trešo sporta stundu ieliekam? Bērni jau tā ir noslogoti! Līdz ar to, atrodot risinājumu mācību gadu pagarināšanā, mēs to varam izdarīt no nākamā mācību gada, tātad no šā gada 1. septembra.

Mācību gads, visticamāk, tiks pagarināts uz vasaras rēķina, proti, otrā mācību semestra beigās. Sagaidāms, ka par šo tēmu vēl būs asas diskusijas.

Video

106 komentāri