Skola varētu sākties augustā, nevis, kā ierasts, 1. septembrī

16 komentāri

Izglītības ministrijā ar jaunu spēku aktualizēta ideja par mācību gada pagarināšanu. Tiek apspriesti dažādi scenāriji, kā to īstenot.

Mērķis – samazināt skolēniem slodzi

Sākot ar 2018. gadu skolās paredzēts ieviest jaunu mācību saturu. Jaunā kārtība krietni izmainīs gan skolotāju, gan skolēnu ikdienu.
Izglītības ministrs skaidro, ka līdz ar jauno saturu stundas kļūšot interesantākas, vairāk būšot praktisku nodarbību, ievērojami mazāk mājas darbu. Izmaiņas paredz arī 1. klasi no sešiem gadiem, tikai nevis skolā, bet bērnudārzā. Vēl paredzēts par pāris nedēļām pagarināt mācību gadu. Mērķis samazināt skolēnu slodzi ikdienā.

”Lai nebūtu pārblīvēta mācību nedēļa, mums ir mazliet jāizretina slodze. Protams, jādomā arī par projektu nedēļām, lai tās būtu ar jēgu,” uzsvēra izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Iespējams, ka mācības sāksies jau augustā, iespējams, būs jāmācās līdz Jāņiem. Ministrs par šo tēmu aicina sākt diskusijas.

”No vienas puses, 1. septembris mums ir tāds kā ”svēts” datums – Zinību diena. No otras puses, varbūt ir racionāli sākt mācības kādu nedēļu agrāk, varbūt divas nedēļas agrāk. Varbūt var pagarināt mācību gadu vasaras sākumā. To vajadzētu izdiskutēt, jo no izglītības procesa viedokļa tas nav būtiski,” piebilda Šadurskis.

Vecāki par izmaiņām, bet pret mehānisku pagarināšanu

Ministrijā arī domā ieviest vēl vienu nedēļu brīvlaikam. Vēl gan nav skaidrs, vai papildu brīvdienas būs ap Lieldienām vai Ziemassvētkiem. Tikmēr vecāku reakcija ir dažāda. Daudzbērnu māmiņa Inga uzver, ka ir par pārmaiņām izglītības sistēmā. Tomēr nekādā gadījumā nedrīkst notikt mehāniska mācību gada pagarināšana. Pagaidām vecākiem pietrūkst informācijas par to, kas tiek plānots.

”Tas, ko noteikti vajadzētu, vairāk un konkrētāk vecākiem un pedagogiem stāstīt – kas tiks darīts, kā notiks šīs pārmaiņas,” norāda portāla “mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Akmentiņa-Smildziņa piebilda, ka, pagarinot mācību gadu, esot svarīgi bērniem nodrošināt vairāk aktivitāšu brīvā dabā un arī pagarināt starpbrīdi, lai bērni var izskrieties. Ministrijā sola idejas uzklausīt un kopīgi un vienoties ar vecāku organizācijām, kā bērniem būs labāk.

TOP komentāri

 • Liene Lasmane
  +5 +5 0

  Liene Lasmane

  Esmu šokā.Tad samaziniet slodzi jau tagad.Negruzījiet tos bērnus.Nav taču datori.Bērni tā jau nevar sagaidīt brīvlaiku.Kāpēc jāpagarina mācību laiks un vel augustā skolā ???
  Tā jau noguruši.
 • Sieviete
  +4 +4 0

  Sieviete

  Tas nebūs viegli,jau maija mènesi skolās ir liels karstums,bērni uzturās 3O gr.karstās telpās,izvēdināt nevar,bērni sūdzās par galvassāpēm,cits ģībst.Kondc.klasēs nav,logi dienvidu pusē.Vardarbība!
 • Lekso
  +4 +4 0

  Lekso

  Nu, nu.. ko tad nu vēl izdomās? Varu saderēt, ja ieviesīs šīs izmaiņas, slodze nesamazināsies. Ir taču vēl treniņi, visādi pulciņi un vel kas cits pēc skolas. Kategoriski pret!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl