”Šķiet, ka visi, kuriem ir klepus, atnākuši uz teātri!” Apkopoti lielākie traucēkļi publiskos pasākumos! PIEDĀVĀ BETEODATI.LV

1 komentārs

Apmeklējot pasākumu, parasti vēlamies saņemt visu, ko tas sniedz, – pilnu baudījumu; vienalga, vai tas ir teātra izrādes, koncerta vai muzeja apmeklējums. Bet nereti gadās, ka šo pasākumu mēdz izbojāt citi tā apmeklētāji. Vislabākais piemērs šajā situācijā ir kāds joks, kurā teikts: ka visi, kuriem ir klepus, parasti sapulcējas teātrī. Bet, kas tad īsti mūs, latviešus, visvairāk kaitina un kas izbojā pasākumu?

Saskaņā ar informatīvi izklaidējošā portāla beteodati.lv* un pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultātiem Latvijas iedzīvotāji pirmajā vietā kā vislielāko traucēkli pasākumos ierindojuši mazus bērnus. Otrajā vietā ir telefonfilmētāji, fotografētāji, bet trešajā – spēcīgi sasmaržojušies cilvēki.

Ceturtajā vietā jeb ”aiz strīpas” palika atbilžu variants ”klepotāji”, piektajā vietā atstājot konfekšpapīru čaukstinātājus, bet sestajā – it kā klusos čukstētājus!

Kopā sanākot trim nopietni nenopietniem latviešiem – radio SWH rīta personībai, improvizācijas teātra ”Spiediens” aktrisei Sandai Dejus, improvizācijas teātra ”Spiediens” aktierim Jurim Kozlovskim un režisoram, ”Spēlmaņu nakts” speciālbalvas ieguvējam Jurijam Djakonovam – skaidrs ir viens, – viņi domā pavisam citādāk! Kā? Skaties augstāk pievienotajā video!

Apskatot respondentu iesniegtās atbildes cītīgāk, interesants šķiet fakts, ka tieši lielākā daļa sieviešu balsojušas par atbilžu variantu ”mazi bērni”. Savukārt stiprā dzimuma pārstāvji nenoliedzami par viskaitinošāko traucēkli uzskata telefonfilmētājus un fotografētājus.

Salīdzinot iesniegtās atbildes vecuma grupās, interesanti šķiet, ka tieši variantu ”par mazajiem bērniem” visvairāk izvēlējušies cilvēki vecumā no 45 līdz 54 gadiem. Par klepotājiem nobalsoja respondenti vecuma grupā no 35 līdz 44 gadiem, bet par telefonfilmētājiem un fotogrāfiem balsoja vecumā no 25 līdz 34 gadiem.

Jaunieši vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem arī balsoja par maziem bērniem, bet vecāka gadagājuma cilvēki vecumā no 64 līdz 75 gadiem par spēcīgi sasmaržojušiem cilvēkiem.

Ja salīdzinām valodas, kādās runā aptaujātie respondenti, tad tieši latviski runājošie lielāku akcentu likuši atbilžu variantam ”telefonfilmētāji un fotogrāfi”, bet krieviski runājošie izvēlējušies atbilžu variantu ”spēcīgi sasmaržojušie cilvēki”.

Bet, salīdzinot reģionus, kuros respondenti dzīvo, tad tieši rīdzinieki balsojuši par traucēkli mazu bērnu izskatā, bet cilvēki no lauku reģioniem vairāk šo titulu piešķīruši telefonfilmētājiem un fotogrāfiem.

Iedzīvotāju web aptauja tika veikta iepriekšējā gada novembrī, aptaujājot 1005 iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

*BeteoDATI – sabiedrības viedoklis par nenopietni izklaidējošiem jautājumiem nopietnā interpretācijā sadarbībā ar SKDS.

1 komentārs