SKDS aptauja: tikai puse ārstu šogad izjutuši atalgojuma palielināšanos, taču ne tik lielu, cik cerēts

1 komentārs
SKDS aptauja: tikai puse ārstu šogad izjutuši atalgojuma palielināšanos, taču ne tik lielu, cik cerēts
Foto: f64

Nepilnu pusgadu pēc lielās naudas “piešprices” veselības aprūpei, lielākā daļa ārstu secina, ka rindas uz pakalpojumiem nav kļuvušas īsākas.

Par to liecina ārstu aptauja, ar kuras rezultātiem otrdien iepazīstināja Latvijas Ārstu biedrība. Savukārt algas pieaugumu izjūt tikai puse mediķu, turklāt ne tik lielu, cik cerēts. Aptaujātie dakteri arī atzīst, ka nemitīgo veselības aprūpes reformu dēļ dzīvo neziņā par nākotni, un pārmet Veselības ministrijai pārlieku birokrātiju, pat aicinot to pārdēvēt par Birokrātijas ministriju.

“Diemžēl ierēdniecība Veselības ministrijā rada to, ka ārsts kļūst par ierēdni. Respektīvi, ārstu veido pēc sava ģīmja un līdzības, ka ārstam ir jāstrādā vairāk ar papīriem, nevis ar pacientiem. Šī birokrātija un darba apjoms ir pieaudzis tieši valsts sektorā. Tas ir izskaidrojums, kādēļ ārsti mūk no valsts sektora, jo viņi tur jūtās nedroši, viņi tur jūtās, es pat teiktu paverdzināti, jo nav viņiem adekvāta atalgojuma,” norāda Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis un Saeimas deputāts Renārs Putniņš (V).

Jāatgādina, ka šogad veselības nozares budžets palielināts par aptuveni 200 miljoniem eiro. Atšķirībā no ārstu biedrības, Veselības ministrija pauž, ka šis finansējums ir ļāvis būtiski samazināt rindas un arī mediķu algas ir augušas.

1 komentārs