1 komentārs
Skauti un gaidas trīs dienas dzīvos ārā, gulēs armijas teltīs, rūdīsies un pieminēs strēlniekus
FOTO: Danuta Juste

No 2018.gada 12. līdz 14. janvārim Ložmetājkalnā pulcēsies skauti un gaidas, lai sevi rūdītu un pieminētu strēlniekus.

Ikgadējā skautu un gaidu ziemas sagaita “Baltais Vilks” pulcē skautus un gaidas no visas Latvijas, kā arī viesus no Jaunsardzes centra. Šī ir lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs, kura notiek jau 16. reizi.

”TV3 Ziņu” satiktie jaunieši ir priecīgi satraukti, jo tas ir liels piedzīvojums. Auksti neesot, jo ziema pagaidām nav pārāk barga, visi silti saģērbušies, turklāt teltis, lai gan vecmodīgas, bet ir apkurināmās. Visi strādājot kā saliedēta komanda un rūpējas viens par otru.

Ziemas sagaita “Baltais Vilks” risinās Ložmetējkalnā – vietā, kur latviešu strēlnieku bataljoni cīnījās leģendārajās Ziemassvētku kaujās Pirmā pasaules kara laikā. Sagaitas mērķis ir veicināt patriotismu un piederības sajūtu valstij, izdzīvojot vēsturi interaktīvā veidā, un rūdīt jauniešu raksturu.

Jaunieši trīs dienas dzīvos ārā, gulēs armijas tipa apkurināmās teltīs, paši rūpēsies par savu sadzīvi un piedalīsies izglītojošās nodarbībās. Visu nometnes laiku dalībnieki izzinās un izaicinās sevi 6 personības attīstības jomās, kā arī piedalīsies arī lāpu gājienā no “Ziemassvētku kaujas muzeja” līdz Ložmetējkalnam.

Vienu pasākumu programmas ciklu nodrošinās instruktori no NATO karavīru vienībām – Latvijas un ASV. Sestdien, 13. janvārī, no plkst. 15.00-18.00, nometne būs atvērta arī viesiem.

Tradīcija janvārī doties uz Ložmetējkalnu saglabājusies kopš pirmās Latvijas valstiskās neatkarības laikiem, kad skauti devās pārgājienā uz Ziemassvētku kauju vietām, lai pieminētu latviešu strēlniekus.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl