1 komentārs
Skauti un gaidas trīs dienas dzīvos ārā, gulēs armijas teltīs, rūdīsies un pieminēs strēlniekus
FOTO: Danuta Juste

No 2018.gada 12. līdz 14. janvārim Ložmetājkalnā pulcēsies skauti un gaidas, lai sevi rūdītu un pieminētu strēlniekus.

Ikgadējā skautu un gaidu ziemas sagaita “Baltais Vilks” pulcē skautus un gaidas no visas Latvijas, kā arī viesus no Jaunsardzes centra. Šī ir lielākā skautu un gaidu ziemas nometne Baltijas valstīs, kura notiek jau 16. reizi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”TV3 Ziņu” satiktie jaunieši ir priecīgi satraukti, jo tas ir liels piedzīvojums. Auksti neesot, jo ziema pagaidām nav pārāk barga, visi silti saģērbušies, turklāt teltis, lai gan vecmodīgas, bet ir apkurināmās. Visi strādājot kā saliedēta komanda un rūpējas viens par otru.

Ziemas sagaita “Baltais Vilks” risinās Ložmetējkalnā – vietā, kur latviešu strēlnieku bataljoni cīnījās leģendārajās Ziemassvētku kaujās Pirmā pasaules kara laikā. Sagaitas mērķis ir veicināt patriotismu un piederības sajūtu valstij, izdzīvojot vēsturi interaktīvā veidā, un rūdīt jauniešu raksturu.

Jaunieši trīs dienas dzīvos ārā, gulēs armijas tipa apkurināmās teltīs, paši rūpēsies par savu sadzīvi un piedalīsies izglītojošās nodarbībās. Visu nometnes laiku dalībnieki izzinās un izaicinās sevi 6 personības attīstības jomās, kā arī piedalīsies arī lāpu gājienā no “Ziemassvētku kaujas muzeja” līdz Ložmetējkalnam.

Vienu pasākumu programmas ciklu nodrošinās instruktori no NATO karavīru vienībām – Latvijas un ASV. Sestdien, 13. janvārī, no plkst. 15.00-18.00, nometne būs atvērta arī viesiem.

Tradīcija janvārī doties uz Ložmetējkalnu saglabājusies kopš pirmās Latvijas valstiskās neatkarības laikiem, kad skauti devās pārgājienā uz Ziemassvētku kauju vietām, lai pieminētu latviešu strēlniekus.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl