Skatuvei gatavs grandiozais lieluzvedums “Abas malas”

1 komentārs
Skatuvei gatavs grandiozais lieluzvedums “Abas malas”
OKSANA DŽADANA, F64

Svētku nedēļas nogalē viens no vērienīgiem notikumiem būs multimediālā deju izrāde “Abas malas”, kas notiks Arēnā “Rīga”. Ceturtdien kopā pulcējās uzveduma radošā komanda – režisori, horeogrāfi, mūziķi, lai pirms pirmizrādes sniegtu ieskatu vērienīgajā darbā. 

“Izrāde “Abas malas” būs ar līdz šim nebijušu vērienu. Pasākumā izmantota mūzika, mūsdienu tehnoloģijas un dejas. Uz šīs skatuves pulcēsies vairāk nekā 450 laikmetīgās dejas, baleta un tautas deju dejotāju,” saka Nacionālā kultūras centra vadītāja Signe Puijāte.

Multimediālā deju lielizrāde iecerēta kā viens no simtgades svinību kulminācijas pasākumiem. Bez priekšnesuma tajā varēs izbaudīt arī telpisku ilūziju, ko palīdzēs radīt īpaši veidota 2000 kvadrātmetru liela mākslas projekciju skatuve.

Uzvedums stāsta par meiteni Madaru, kura savā dzimšanas dienā nonāk pagātnē – brīdī, kad piedzimst Latvija. Viņa iziet cauri visiem Latvijas notikumiem, un beigās apzinās, kādas grūtības bija jāpārcieš, lai mūsu valsts būtu brīva.

“Pašā Latvijas simtgades svētku priekšvakarā ir radīts brīnišķīgs darbs. Darba process ir bijis gana skarbs un grūts, bet rezultāts paliks sirdīs ikvienam, kurš šī darba augļus baudīs,” teic Nacionālā kultūras centra vadītāja.

“Mēs izrādē runājam par to, ko vispār nozīmē laiks, un stāstam par Latvijas lielākajiem sasniegumiem, sajūtām vai cilvēku pieredzi, ko viņi ir katrā pieredzējuši, piedzīvojuši vai sadzīvojuši,” norāda izrādes režisors Juris Jonelis.

Uzveduma pirmizrāde paredzēta svētdien, 18. novembrī. Biļetes joprojām ir nopērkamas.

1 komentārs