Teksta tiešraides arhīvs. Rimšēvičs informē par pēdējo dienu notikumiem

4 komentāri

Korupcijā aizdomās turētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs šodien plkst. 12.00 preses konferencē Vecrīgas viesnīcā “Gūtenbergs” informēja par pēdējo dienu notikumiem, norāda viņa advokāts Saulvedis Vārpiņš.

Atjaunot

Teksta tiešraide

Jau vēstīts, ka pirmdienas, 19. februāra, vakarā, beidzoties 48 stundu aizturēšanas termiņam, Rimšēvičs pret 100 000 eiro drošības naudu tika atbrīvots no Valsts policijas izolatora. Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sniegtās informācijas, viņam arī noteikts amata pienākumu pildīšanas aizliegums.

Rimšēvičs tiek turēts aizdomās KNAB izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320. panta 4. daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

KNAB paziņojis, ka krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par “ABLV Bank” darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un “Norvik” banku.

Kriminālprocess sākts šā gada 15. februārī. KNAB vadītājs Jēkabs Straume iepriekš notikušā preses konferencē atteicās komentēt gan laiku, kad notika iespējamie likumpārkāpumi, gan iesaistītos cilvēkus, norādot, ka izmeklēšanas interesēs šo informāciju nevar atklāt. Tāpat Straume atteicās komentēt, vai lietai ir kāda saistība ar bijušo maksātnespējas procesa administratoru Māri Sprūdu.

Ilmāra Rimšēviča aizturēšana. Fakti